Szary Król

The Grey King
837255563X
Szary, Król
dona

Will Stanton, bohater książki Ciemność rusza do boju, przyjeżdża do Walii tuż przed świętem Halloween. Spotyka tam dziwnego chłopca - albinosa, któremu towarzyszy biały pies. Dzięki nim przypomina sobie o swoim zadaniu i o tym, kim jest - jednym z nieśmiertelnych Prabraci, walczących z siłami Ciemności. Will musi odnaleźć złotą harfę, której dźwięk obudzi sześciu śpiących; mają oni wziąć udział w decydującej bitwie z wszechogarniającym Złem. Autorka z wielkim talentem narracyjnym tworzy niezwykły świat, czerpiąc z tradycji i mitologii celtyckiej. Powieść została wyróżniona nagrodą Newbery Award.

źródło opisu: www.proszynski.pl

źródło okładki: www.proszynski.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!