Wybór podań i legend polskich

Wydawnictwo: Siedmioróg
4 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
837162459X
Monika

Kto dał początek państwu polskiemu? Czy złota kaczka dotrzymała obietnicy? Czy wawelskie głowy mówią? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie, ruszając szlakiem najpiękniejszych legend tworzących polską tradycję i związanych z różnymi miejscami w naszym kraju. Wybór zawiera najsłynniejsze polskie podania należące do kanonu lektur: Podanie o Lechu, Podanie o Popielu, Piast, Warszawa - stolica Polski, Złota kaczka, Bazyliszek, Syrena, Zofka z Sandomierza, Dzwony zatopione, O Kraku, smoku wawelskim i o królewnie Wandzie, Jak górnik Bulandra diabła oszukał, Toruńskie pierniki.
Zapraszamy do podróży poprzez wieki polskiej legendy.

źródło opisu: Okładka książki

Dorota | 2014-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2014

Legendy i podania zawsze były dla mnie dość ciekawe, ale mam wrażenie, że te zebrane tutaj są napisane w sposób bardzo nieprzystępny, nie zaciekawiają.