J.K. Rowling. Genialna twórczyni Harry Pottera. Biografia

J. K. Rowling. A Biography
83-89182-00-9
biografia Rowling
Olena

Biografia J.K. Rowling, która natychmiast po angielskiej edycji została sprzedana do 20 krajów świata, stając się światowym bestsellerem.

źródło opisu: Dorota Strukowska

lacerta | 2014-05-02
Przeczytana: 02 maja 2014

Rewelacyjnie napisana biografia. Autor idealnie opisał życie Rowling od samego dzieciństwa. Joanna wydaje się bardzo ciepłą, miłą, pomysłową i serdeczną osobą i taka też jest jej biografia.
Ładnie skonstruowana i podzielona na kilka części. Autor często nawiązuje do serii o Harrym Potterze i inspiracjach do stworzonych postaci i miejsc.
Sporo tu istotnych spoilerów sięgających do czwartej części serii, więc nie polecam czytania tej biografii przez zapoznaniem się wcześniej przynajmniej z czterema pierwszymi częściami Harry'ego.

Sylwia | 2016-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2016

Pozycja opowiada skróconą biografię J.K. Rowling - Brytyjki, która przeszła drogę od beneficjenta pomocy socjalnej do multimilionerki - za sprawą serii książek o małym czarodzieju Harrym Potterze, których jest autorką.
Tekst nie nuży, dość gładko się czyta.
Moja ocena:
6/10

Styczeń18 | 2013-09-11

Joanne Rowling uratowała mi życie przez... przez świat Harry'ego Pottera oczywiście, i w momencie gdy przeczytałam tę biografię - w wieku lat 10 nota bene... pomyślałam, że nie mogłaby, po prostu nie byłaby fizycznie w stanie, wymyślić czegoś tak bogatego i spójnego gdyby jej życie było choć trochę inne...

Osobiście bardzo lubię biografie, a ta jest bardzo wciągająca i przyjemna... Nie próbujcie jednak czytać tego jeśli w waszym życiu coś nie gra, bo prawdopodobnie będzie jeszcze gorzej... ;/
Ogólnie jednak polecam.

galizelle | 2012-08-22

Przeczytałam jednym tchem. Rzetelna, ciekawie napisana biografia. Utwierdziła mnie tylko w przekonaniu, że JK Rowling jest wspaniałą pisarką i w pełni zasłużyła na swój sukces. Polecam!

Anelike | 2013-05-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 02 maja 2013

Świetna biografia! Napisania w przyjemny sposób, po kolei możemy poznać losy naszej wybitnej autorki J.K. Rowling, którą przed wielkim sukcesem literackim musiała zmierzyć się z różnymi przeciwnościami losu. Polecam ludziom którzy są zainteresowani fenomenem Rowling oraz jej życiem. Dla mnie ta Joanne jest nie tylko świetną pisarką, ale także cudowną kobieta. Podziwiam ją od zawsze.
Polecam wszystkim fanom Jo.
10/10

Zmora | 2015-08-05

Biografia przedstawiająca losy J.K. Rowling od jej narodzin do czasu po wydaniu czwartej części "Harry'ego Pottera". Książka o drodze do niespodziewanego sukcesu. Inspirująca.

| 2011-09-11
Przeczytana: 11 września 2011

Ciekawie przedstawione dzieciństwo Joanne oraz początki i sam sukces jaki odniósł "Harry Potter". Polecam wszystkim - nie tylko fanom J.K.Rowling ;)

Lidka | 2013-09-29

Bardzo źle i nieciekawie napisana biografia.

Mallwa | 2016-12-04
Przeczytana: 16 listopada 2016