J.K. Rowling. Genialna twórczyni Harry Pottera. Biografia

Okładka książki J.K. Rowling. Genialna twórczyni Harry Pottera. Biografia Sean Smith
Okładka książki J.K. Rowling. Genialna twórczyni Harry Pottera. Biografia
Sean Smith Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Panteon biografia, autobiografia, pamiętnik
J. K. Rowling. A Biography
Oficyna Wydawnicza Panteon
2002-06-01
2002-06-01
83-89182-00-9
biografia Rowling

Bardzo dobra biografia. Wiele się z tej książki dowiedziałam. Ta autorka zainspirowała mnie do napisania swojej książki. Czytałam kilka razy i będę sięgać jeszcze kilka, dla przypomnienia, że można i że warto.

Autor opisuje dokładnie życie Rowling od dzieciństwa, przez studia, nieudane małżeństwo, narodziny córki, aż po sukces związany z wydaniem serii o Harrym Potterze.
Pomimo niewyobrażalnego sukcesu J.K wciąż pozostaje ciepłą i sympatyczną osobą, która bardziej ceni występ córki niż odbiór prestiżowej nagrody.
Docenia osoby, które jej pomogły, wspiera akcje charytatywne, a przy tym nie obnosi się ze swoim bogactwem.
Generalnie biografia jest ok, ale momentami za dużo było wstawek o innych osobach (lub miejscach, uczelniach, miastach),przez co nie czytało mi się tak płynnie, jakbym chciała.
Fajnie, że było nawiązanie do książek o Harrym i kilka wyjaśnień, czym inspirowała się pisarka.
Książka typowo dla fanów Pottera.

Docenia osoby, które jej pomogły, wspiera akcje charytatywne, a...

Pozycja opowiada skróconą biografię J.K. Rowling - Brytyjki, która przeszła drogę od beneficjenta pomocy socjalnej do multimilionerki - za sprawą serii książek o małym czarodzieju Harrym Potterze, których jest autorką.
Tekst nie nuży, dość gładko się czyta.
Moja ocena:
6/10

Tekst nie nuży, dość gładko się czyta.
Moja ocena:
6/10

Rewelacyjnie napisana biografia. Autor idealnie opisał życie Rowling od samego dzieciństwa. Joanna wydaje się bardzo ciepłą, miłą, pomysłową i serdeczną osobą i taka też jest jej biografia.
Ładnie skonstruowana i podzielona na kilka części. Autor często nawiązuje do serii o Harrym Potterze i inspiracjach do stworzonych postaci i miejsc.
Sporo tu istotnych spoilerów sięgających do czwartej części serii, więc nie polecam czytania tej biografii przez zapoznaniem się wcześniej przynajmniej z czterema pierwszymi częściami Harry'ego.

Sporo tu istotnych spoilerów...

Joanne Rowling uratowała mi życie przez... przez świat Harry'ego Pottera oczywiście, i w momencie gdy przeczytałam tę biografię - w wieku lat 10 nota bene... pomyślałam, że nie mogłaby, po prostu nie byłaby fizycznie w stanie, wymyślić czegoś tak bogatego i spójnego gdyby jej życie było choć trochę inne...

Osobiście bardzo lubię biografie, a ta jest bardzo wciągająca i przyjemna... Nie próbujcie jednak czytać tego jeśli w waszym życiu coś nie gra, bo prawdopodobnie będzie jeszcze gorzej... ;/
Ogólnie jednak polecam.

Osobiście bardzo lubię biografie, a ta jest bardzo wciągająca i...

Świetna biografia! Napisania w przyjemny sposób, po kolei możemy poznać losy naszej wybitnej autorki J.K. Rowling, którą przed wielkim sukcesem literackim musiała zmierzyć się z różnymi przeciwnościami losu. Polecam ludziom którzy są zainteresowani fenomenem Rowling oraz jej życiem. Dla mnie ta Joanne jest nie tylko świetną pisarką, ale także cudowną kobieta. Podziwiam ją od zawsze.
Polecam wszystkim fanom Jo.
10/10

Przeczytałam jednym tchem. Rzetelna, ciekawie napisana biografia. Utwierdziła mnie tylko w przekonaniu, że JK Rowling jest wspaniałą pisarką i w pełni zasłużyła na swój sukces. Polecam!

Bardzo źle i nieciekawie napisana biografia.

Bardzo źle i nieciekawie napisana biografia.

Biografia przedstawiająca losy J.K. Rowling od jej narodzin do czasu po wydaniu czwartej części "Harry'ego Pottera". Książka o drodze do niespodziewanego sukcesu. Inspirująca.

• Biografie
  • 2015
  • JK Rowling

Sean Smith J.K. Rowling. Genialna twórczyni Harry Pottera. Biografia Zobacz więcej