...A każdy szpieg to książę. Pełna historia wywiadu izraelskiego

Tłumaczenie: Eugeniusz Możejko
Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Every spy a prince
Izrael, wywiad, szpiegostwo, Mosad
historia
madziekk

Mosad, izraelski, cywilny wywiad zagraniczny jest jedną z najskuteczniejszych (jeśli nie najskuteczniejszą) służbą wywiadowczą na świecie. Jej działalność przez wszystkie lata swojego istnienia mogą scharakteryzować dwa słowa: skuteczność i cynizm. Książka Melmana i Raviva jest bodaj najlepszą i najbardziej wiarygodną pozycją dotycząca powstania działalności Mosadu. Publikacja odsłania ciekawe, nieznane fakty, tajne operacje - te zakończone sukcesem i te zakończone totalną katastrofą.

beltmann | 2016-01-07

Jakby nie patrzeć, dla ludzi interesujących się tematyką szpiegostwa to pozycja z cyklu must read. Sprawnie, logicznie, historycznie i obiektywnie przedstawiona historia izraelskiego wywiadu. Aczkolwiek dla osób nie siedzących w temacie może być za nudna.

Linda Goździk | 2012-09-26
Przeczytana: 26 września 2012

Książka typowo faktograficzna, ułatwi uporządkowanie informacji o wywiadzie izraelskim na przestrzeni lat. Autorzy poza kilkoma niewiele znaczącymi momentami, nie nadają treści subiektywnego kolorytu, nie relatywizują, nie psychologizują, nie starają się przekonać nas do swojego zdania na temat służb izraelskich, interpretację czy wnioski z przekazanych faktów, możemy zbudować sobie sami.

muzzy_r | 2016-07-23
urz | 2015-11-12