Zakon Trupiej Czaszki

Tłumaczenie: Sławomir Kędzierski
Wydawnictwo: Wołoszański
nazizm, III Rzesza
historia

Nosili czarne mundury i byli postrachem narodu. Żadna dziedzina życia nie była wolna od ich ingerencji. Uważali się za nową formę religijnej sekty z własnymi rytuałami i zwyczajami. Człowiek postronny nie miał prawa poznać wewnętrznych mechanizmów tego tajnego stowarzyszenia. SS zasnuło Rzeszę i całą podbitą Europę niewidzialną pajęczą siecią. Niniejsza książka to nie tylko rzetelnie...

Niniejsza książka to nie tylko rzetelnie udokumentowana, kompletna historia SS, pogłębiona analiza mechanizmów jego funkcjonowania oraz roli, jaką odegrało w budowaniu Trzeciej Rzeszy, a także miejsca wśród innych nazistowskich organizacji. To także prośba odpowiedzi na fundamentalne pytanie: jak to się stało, że ponad milion ludzi zbiorowo i w tak krótkim czasie zmieniło się w masowych morderców?

hunter | 2010-12-06

Książka napisana w dobrym stylu z dużą znajomością przystępnie podanego tematu.
Na pewno nie da się jej przeczytać jednym tchem.
Mimo to warta polecenia szczególnie osobom interesującym się
historią II wojny światowej

Patela | 2016-05-18
Przeczytana: 30 grudnia 2015

Ciekawie napisana choć nie jest to książka na jeden czy dwa wieczory. Duża ilość szczegółów. Nie jest to moja pierwsza książka na temat hitlerowskich Niemiec ale pierwsza która patrzy na nie przez pryzmat SS.

astenu | 2011-01-22

lipa