Nuklearny sfinks. Iran Mahmuda Ahmadinedżada

978-83-7469-751-4
Iran, Mahmud Ahmadinedżad
literatura faktu
Pistacia

Od czasu wyboru Mahmuda Ahmadinedżada na urząd prezydenta Iranu w 2005 roku świat zaskakują jego prowokacyjne wypowiedzi dotyczące Stanów Zjednoczonych oraz Izraela, a także determinacja, z jaką dąży do uczynienia Iranu mocarstwem atomowym. Wciąż jednak niewiele wiadomo ani o nim samym i roli, jaką odgrywa w polityce Iranu, ani też o skali zagrożenia, jakim kraj ten staje się dla świata....

Nuklearny sfinks to znakomity portret Ahmadinedżada, który status narodowego przywódcy osiągnął dzięki wiejskiemu pochodzeniu, agresywnemu populizmowi i powiązaniom z fundamentalistami. Kim jest człowiek, który pracuje nad stworzeniem broni atomowej, wytrwale buduje międzynarodową siatkę terrorystyczną i wierzy w światową rewolucję muzułmańską?

Autorzy przedstawiają wnikliwą analizę strategii uników i jawnych kłamstw, która pozwala Iranowi uniknąć sankcji mimo prowadzenia programu jądrowego, a także dokonane przez agencje wywiadowcze z Izraela i Zachodu oceny dotyczące możliwości ograniczenia irańskiego marszu ku potędze.

[opis wydawcy]

| 2012-12-30