8320815649
hobby
Weronika

Działalność turystyczna stała się współcześnie istotną dziedziną gospodarki. Dochody osiągane w turystyce są porównywalne z dochodami w przemysłach paliwowym i zaawansowanych technologii. Często słyszy się o "przemyśle turystycznym", którego nie kojarzy się zazwyczaj z romantycznymi nastrojami, wspaniałymi wspomnieniami czy niepowtarzalnymi przygodami. Jednak gdyby zastanowić się nad: skalą światowej gospodarki turystycznej, zaangażowaniem kapitału, liczbą zatrudnionych, złożonoscią procesów technicznych w transporcie i hotelarstwie, to pojęcie "przemysł turystyczny" nie jest pozbawione sensu. W trakcie produkcji powstają określone dobra, które powinny się stać przedmiotem zainteresowania konsumenta. Co zatem wytwarza się w przemyśle turystycznym? Odpowiedź jest jedna: "produkt turystyczny". W książce autorzy w jasny i interesujący sposób odpowiadają na pytania:

- co to jest produkt turystyczny,
- jak on powstaje,
- dla kogo jest przeznaczony,
- kto jest jego twórcą,
- jakie są oczekiwane efekty.

Podręcznik jest adresowany do licznego grona Czytelników. Powinien być użyteczny dla nauczycieli różnych poziomów kształcenia, dla uczniów i studentów, a także dla osób zajmujących się w praktyce działalnością turystyczną, szczególnie zaś touroperatorów, oraz pracowników administracji samorządowej i rządowej.

[Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne, Warszawa 2005]

cath | 2013-10-10