Czipy, klony i jak oszukać śmierć

Tłumaczenie: Marek Fabin
Wydawnictwo: Sonia Draga
Chips, Clones and Cheating Death
978-83-7508-269-2
Leonor

Jak długo będziecie żyli? Na jak długie życie pozwala wasz organizm? Co jest siłą napędową rozwoju bionauk – i co może go zahamować? W XXI wieku źródłem kluczowych odkryć naukowych jest bionauka. Nie do końca zdajemy sobie jednak sprawę jaki wpływ będę mieć owe odkrycia na nasze życie. Dwóch czołowych ekspertów pomoże Wam wyobrazić sobie ich skutki oraz przygotować się na nie. Paul i Joyce...

W XXI wieku źródłem kluczowych odkryć naukowych jest bionauka. Nie do końca zdajemy sobie jednak sprawę jaki wpływ będę mieć owe odkrycia na nasze życie. Dwóch czołowych ekspertów pomoże Wam wyobrazić sobie ich skutki oraz przygotować się na nie. Paul i Joyce Schoemaker omawiają najnowsze technologie oraz najbardziej kontrowersyjne kwestie związane ze współczesną biotechnologią – komórki macierzyste, klonowanie, farmakogenetykę, chipy DNA , proteotomikę, terapię genową oraz wiele innych. Autorzy nakreślają wiele długoterminowych scenariuszy rozwoju bionauk oraz ujawniają, jaki wywrą one wpływ na nasze zdrowie, rodzinę, karierę zawodową oraz społeczeństwo, w którym żyjemy.

Fronie | 2012-02-15
Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam

kupilam ta ksiazke pod troche innym tytulem:czipy, klony i przekraczanie progu 100 lat zycia. mysle, ze to ta sama ksiazka. a jezeli nie, to na ten sam temat , z takimi samymi argumentami probuje zarobic chyba troche wiecej pieniedzy. sprawdze po przeczuytaniu. a co do zycia tak dlugowiecznego- jest na pewno mozliwe, medycyna juz jest na tym poziomie, ale.... czy chcialabym to npo. z demecja,,,?

MałaMi | 2017-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2017