Historia ZSRR. Od rewolucji do rozpadu

Tłumaczenie: Irena Scharoch
Seria: Historie Krajów i Narodów
Wydawnictwo: Zakład Narodowy im. Ossolińskich
Motherland: Rusia in Thetwentieth Century
historia

Książka przedstawia dramatyczną historię powstania i upadku związku Radzieckiego, począwszy od 1917 r. aż po przejęcie władzy przez Borisa Jelcyna w 1991 r. Autor wyjaśnia powody powstania i upadku reżimu, który zdaniem wielu zagrażał przyszłości świata, lecz dla innych przez pewien czas stanowił nową utopię. Celem książki jest zrewidowanie historii związku Radzieckiego i zbadanie przyczyn ostatecznej klęski radzieckiego eksperymentu, przy jednoczesnym zwróceniu szczególnej uwagi na równoległy rozwój rosyjskiego nacjonalizmu w XX w.

panwiaderko | 2015-01-13

Brakuje trochę ciekawostek, ale ogólnie w porządku

bies | 2016-10-16
Gagasz Almaszadeh | 2016-03-06