Dziki

Tłumaczenie: Zuzanna Maj
Cykl: Roswell w kręgu tajemnic (tom 2)
Wydawnictwo: Da Capo
Wild one
Iga

Od pierwszej chwili jest nim zafascynowana. Kiedy w Roswell pojawia się nowy chłopak, Isabel nie potrafi mu się oprzeć. Jej brat i przyjaciele wyczuwają niebezpieczeństwo grożące im ze strony tajemniczego chłopaka na ryczącym motorze. Jeśli nie uda im się przekonać Isabel, że Nikolas jest ich wrogiem, a nie sprzymierzeńcem, szeryf Valenti, od którego na jakiś czas udało im się uwolnić znów zacznie deptać im po piętach.

Stasia | 2013-10-01
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 28 września 2013

Podobała mi się ta książka! Uważam, że była lepsza niż poprzednia część. Akcja, śmierć, miłość, dwójka nowych kosmitów - czego więcej chcieć ? A jednak! Minus z pierwszej części w tej atakuje czytelnika jak domestos bakterie. Dlaczego w świecie "Roswell w kręgu tajemnic" nikt nie ma wyrzutów sumienia?!
"Prawie ją zabiłeś, ale co tam, przecież to tylko skrzep w mózgu! Ledwo ją drasnąłeś" - Tak odbieram wątki, w których punktem przewodzącym jest bezmyślność i to, że nie obchodzi ona na dłużej żadnego bohatera.
Na czy opiera się przyjaźń tej paczki? Chyba nie na zaufaniu, skoro każdy sobie rzepkę skrobie.

elenkaa | 2013-08-20
Przeczytana: 19 sierpnia 2013

Wciągnęła mnie historia nastolatków z Roswell, aż wstyd się przyznać :). Serial był cudowny, a książki są dobrym uzupełnieniem. Czyta się bardzo szybko, bo są krótkie i to jest bardzo fajne. Szkoda tylko, że nie wszystkie zostały wydane w języku polskim...

KaMiLa | 2016-07-18

Świetna, bardzo lubię te książki, szczególnie, że byłam fanką serialu :)

Angie | 2013-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2013

Nie wiem czy to kwestia tego, że ta część jest ciekawsza od poprzedniej, czy raczej tego, że czytałam ją w oryginale, ale The Wild one wciągnęło mnie bez reszty. Łatwo się czyta, trzyma w napięciu i oczywiście szkoli język. Polecam wersję anglojęzyczną.

Kornel Tymcio | 2017-07-10
Przeczytana: 07 lipca 2017

Po pierwszej części już miałem pewne wyobrażenia o stylu i umiejętnościach pisarki. Niestety zawiodłem się. Ta część nie przedstawiła nam nic ciekawego. Ok, pojawił się jakiś nowy Obcy, ale oprócz tego to jakiś zlepek akapitów dla naiwnych nastolatków.
Wiedziałem, że jest to książka dla młodych, ale jej poziom jest chyba zbyt mocno zaniżony.
Niemniej jeśli kogoś interesują losy przyjaciół z Roswell nie powinien odkładać książki. Chociaż dla mnie znacznie ciekawszy był sam serial (oglądany lata temu).

kinia84p | 2012-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2012

To druga cześć serii która mnie pochłania do reszty, czyta się tak szybko :)
Tym razem Isabel poznaje czwartego kosmitę, Nicolasa, jest on jednak inny, używa swoich mocy do zabawy a ludzi traktuje jak insekty, przez niego Valenti znów wpada na ślad kosmitów. Zaczynają się tez rozwijać wątki miłosne :)

Magdalena | 2012-05-08
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Druga książka z serii. Polecam fanom serialu Roswell i kosmitów.

Vivan | 2012-12-27
Przeczytana: 12 lutego 2006