Ala Makota Dorasta. Siedemnastka

Cykl: Ala Makota (tom 3)
Wydawnictwo: Świat Książki

Kontynuacja drugiej części Zakochanej . Ala jest już prawie dorosła. Pojawiają się problemy, których istnienia wcześniej nawet nie podejrzewała...

"Ala Makota. Siedemnastka". To kontynuacja drugiej części "zakochanej" Ala jest już prawie dorosła. Pojawiają się problemy, których istnienia wcześniej nawet nie podejrzewała.

Książka, jak każda z tej serii, ukazuje problemy nastoletniej Ali Makoty. W tej części ma już ona siedemnaście lat, jednak z wiekiem problemy nie znikają, a ewentualnie ulegają lekkiej zmianie. Ala się nie poddaje i jakoś sobie z nimi radzi. Rodzinne relacje są nie do pozazdroszczenia, nie udaje się jej również spotkać wielkiej miłości, na którą tak bardzo czeka jak jej koleżanki, a do tego wszystkiego dochodzi brak samoakceptacji, ale sami zresztą wiecie, że dojrzewanie nie należy do najłatwiejszych rzeczy, choć zawsze są plusy i minusy. Zachęcam więc do zapoznania się z historią Ali i życzę miłej lektury. =)

Dominika | 2013-08-22

Książka ma opinię dobrą moim zdaniem, nic mniej nic więcej. Ala Makota dorasta jest kolejną częścią serii książek, w kótrych występuje główna bohaterka, bardzo dobrze mi się się ją czytało, przyjemnie, nie ukrywam, że czytanie tej książki zajęło mi dzień, bo na prawdę dbrze się czyta, koniec jest zaskakujący, no a co do zdarzeń..to sami nie możemy być pewni w 100%, że wszystko wiemy o naszej rodzinie, a nie że istnieją jakieś sprawy o których nawet nie pomyślelibyśmy. Książkę jak najbardziej polecam, no jest średnia. : )

Pat | 2014-11-01
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane

Przeczytałam wcześniejsze części oraz tą i moim zdaniem jest ona najgorsza. Nie mogę znieść dziecinności Ali. Bohaterka ma 17 lat, a zachowuję się jakby miała co najwyżej 12 ( bez urazy 12 - latki ). Była narzeczona Tomka chcę się z nim spotkać, a Ala zamiast się cieszyć - jak to przystało na osobą zakochaną, bo przecież jak się kogoś kocha to chcę się jego szczęścia - to naskakuję na niego i mówi, że to pomyłka. Dziecinne, bardzo dziecinne.

złotówka | 2015-07-18

Ta książka jest naprawdę rewelacyjna! Nawet się nie obejrzałam, kiedy skończyłam ją czytać!

Livice | 2015-05-23
Na półkach: Lekkie, Przeczytane

Pomimo tego, że czytałam tylko tą i pierwszą część ,,Maksymalnie ja'' potrafię stwierdzić, że bohaterka znacząco się nie zmieniła. Jest tą samą nastolatką, z takim samym patrzeniem na świat i manią na punkcie pisania.
Książkę przeczytałam. Nie została mi specjalnie w pamięci.

sarciaaaxd | 2011-07-28
Przeczytana: wrzesień 2010

Ala prawie dorosła :) Mimo wszystko zwariowana :) Bardzo zabawna i przyjemna książezka :) Gorąco polecam wszystkim nastolatką:)

Ewcia123450 | 2011-09-12

Przeczytałam całą serie i uważam że to fajna książka dla nastolatek.

kinderkiss | 2013-05-11

fajowa... eh ta książka.

Coffie | 2010-11-02
Na półkach: Przeczytane, Niedokończone

Zaczęłam ją czytać i była fajna, ale tak mnie głowa bolała, ładnie mówiąc, gdy byłam w połowie i tak przez kilka dni, aż do końca terminu, dlatego musiałam oddać, aby nie płacić kary za przetrzymywanie w bibliotece. Niestety dokończyć nie umiem, bo mam takie coś, że jak pożyczę sobie raz i oddam nieprzeczytając, albo będąc w połowie, oddam, a jeśli później to sobie ponownie pożyczę nie jestem w stanie przeczytać choćby rozdziału. Kiedyś próbowałam, ale zostawiałam ją na końcu i w nienaruszonym stanie trafiała do swojego mieszkania - biblioteki.