zarządzanie zasobami ludzkimi oparte na kompetencjach

Okładka książki zarządzanie zasobami ludzkimi oparte na kompetencjach David D. Dubois, William J. Rothwell
Okładka książki zarządzanie zasobami ludzkimi oparte na kompetencjach
David D. DuboisWilliam J. Rothwell Wydawnictwo: Onepress biznes, finanse
biznes, finanse
Onepress
2008-01-01
2008-01-01
832460443X

Jestem wielką fanką zarządzana opartego na kompetencjach- stąd zainteresowanie tą książką.

Książka podzielona jest na trzy części:

Część I- Nowe spojrzenie- w tej części znajdziemy zarys tego na czym polega zarządzanie oparte na kompetencjach i czy różni się od standardowego opisu stanowiska,

Część II- Zarządzanie zasobami ludzkimi oparte na kompetencjach- tutaj znajdziemy informacje na temat każdego z działań zarządzania opartego na kompetencjach- od planowania, rekrutacji, szkoleń, po zarządzanie wynikami, nagradzanie czy też rozwój pracowników.

Część III- Tworzenie systemu zarządzania zasobami ludzkimi opartego na kompetencjach- w tej części krok po kroku pokazano jak stworzyć i wdrożyć cały system zarządzana opartego na kompetencjach do swojej organizacji.

Książka jest niezwykle skrupulatna- znajdziemy w niej wytłumaczone krok po kroku działania, dzięki którym wdrożenie całego systemu zarządzania kompetencjami nie jest już takie straszne :)

Dodatkowo w książce znajdziemy odpowiedzi na takie pytania jak:

- co to jest kompetencja i jakie są jej rodzaje,

- dlaczego model kompetencyjny jest ważny i jak go stworzyć,

- jak zacząć wdrażać zarządzanie kompetencjami w organizacji i jak przekonać do tego zarząd,

- jak krok po kroku zacząć tworzyć system zarządzania kompetencjami w swojej organizacji.

Osobiście bardzo polecam każdemu, kto zajmuje się miękkim HR-em. Sama- chociaż zgłębiam ten temat od lat- znalazłam w niej odpowiedzi na kilka nurtujących mnie pytań oraz inspirację do pracy na tym modelu zarządzania.

Książka podzielona jest na trzy części:

Część II- Zarządzanie zasobami ludzkimi oparte na kompetencjach- tutaj...

• HRowe
  • Do pracy

Dodaj cytat z książki zarządzanie zasobami ludzkimi oparte na kompetencjach