Miłość jedynego mężczyzny

Cykl: Górscy Lordowie (tom 1) | Seria: Romans Historyczny
Wydawnictwo: Amber
The Highland Lords 1: One Man's Love
ola161

Przeszłość, która dzieli i miłość, która uzdrawia w pięknym romansie bestsellerowej nagradzanej autorki

Aby uratować swego wuja, Letycja McRae oddaje się w niewolę hrabiemu Sherbourne - pułkownikowi angielskiej armii. Dumna Szkotka uważa go za najgorszego wroga i zaślepiona nienawiścią nie rozpoznaje w nim towarzysza dziecięcych zabaw. Kogoś, kto wtedy oddał jej swe serce...

źródło opisu: opis z okładki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

klaudiabla2 | 2013-12-22
Przeczytana: 16 października 2013

: Letis MacRae jest Szkotką z krwi i kości. Aby uratować wuja oddaje się w niewolę pułkownikowi angielskiej armii Sherbourn’owi. Nie zauważa, że być może jest on nie tą osobą za którą się podaje. Nie wie, że w młodości się znali, a chłopak był w niej zakochany.
Mój pierwszy romans historyczny. Autorka jest bardzo ceniona. Akcję swoich licznych książek osadza w XVII-wiecznej Szkocji. Obserwujemy tu podbój tego kraju przez Anglię. Pierwsze co mnie bardzo urzekło to klimat. Ponure wrzosowiska, surowa pogoda, sztormy, skaliste urwiska i jaskinie. Gdzieś pomiędzy nimi wzniosłe i ogromne zamki. Wam też działa to na wyobraźnię? Pomyślcie sobie jeszcze, że autorka wszystko pięknie odmalowała. Już macie ochotę?
Jeśli jednak jeszcze nie macie to historia przedstawiona w książce jest bardzo ciekawa. Każdy wie jak się skończy, ale mimo to. Zostajemy oczarowani niezwykle silnym, namiętnym, płomiennym i dość niespodziewanym uczuciem. Bardzo polubiłam główną bohaterkę. Letis jest silna, dumna,...

Malwa | 2016-11-22

Uwielbiam książki, gdzie w głównej roli występują Szkoci. Nie mam pojęcia, dlaczego, ale zwyczajnie mam do nich słabość:D Może to te ich kilty, może to ta ich wrodzona pewność siebie, a może to te otaczające ich szkockie góry? Jakby nie było, zawsze się cieszę, gdy mogę poczytać o Szkotach:)

Podobnie było z książkami z cyklu "Górscy Lordowie". Spodobały mi się tak bardzo, że zakupiłam trzy wydane u nas tomy i teraz zdobią one moją biblioteczkę:)

Zdecydowanie polecam!

Tara | 2012-09-18
Przeczytana: 17 września 2012

Sama nie wiem jak ją ocenić,na samym początku książka bardzo mi się spodobała lecz im bliżej końca, czułam jakiś niedosyt. Jest świetnie napisana i warto ją przeczytać, zwłaszcza dla interesującej postaci Aleca i jego ukochanej.
Interesujące są tutaj też fakty wojny między Anglikami i Szkotami, przez którą musieli uciekać ze swojej ojczyzny.
Świetny wątek miłosny.

Karolina | 2014-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2014

Przeciętny romans historyczny, początkowo nawet nawet się zapowiadał, z czasem stawał się nudny, przewidywalny, a nawet płytki.
Poprawnie napisany romans, szału nie robi ;)

Loczek1200 | 2012-07-02

Mało emocjonalna ...