Człowiek nadnaturalny - kontakty z niewidzialnym

Tłumaczenie: Andrzej Wróblewski
Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
L'homme surnaturel : contacts avec l'invisible
978-83-7404-863-7
Anna

Działanie na odległość, telepatia, normalna obecność niewidzialnego świata, nadnaturalne siły - czy tracimy to wszystko bezpowrotnie - całą tę wiedzę, którą posiadali nasi przodkowie i którą wciąż posiadają niektóre plemiona nazywane prymitywnymi? Co pozostało z naszych dawnych zdolności? Neuropsychologowie ostrzegają, że dzisiejszy człowiek wykorzystuje swój mózg zaledwie w dziesięciu...

Neuropsychologowie ostrzegają, że dzisiejszy człowiek wykorzystuje swój mózg zaledwie w dziesięciu procentach. Jakie możliwości kryją się w tych pozostałych miliardach komórek nerwowych, których nie używamy? Pytanie jest równocześnie proste i złożone. Proste, ponieważ wiemy, że przy odpowiednim treningu wrażliwi osobnicy mogą odnaleźć w sobie niektóre zdolności, powszechnie nazywane paranormalnymi, złożone zaś dlatego, że nasze środki badawcze nie pozwalają nam poznać granic tych zdolności, a przede wszystkim dlatego, że tradycja materialistyczna odżegnuje się często od rozpoczęcia na ten temat dyskusji, na której przecież zasadza się dążenie do poznania prawdy naukowej. Autor omawia również wiele niewyjaśnionych zjawisk, które nas fascynują: szamanizm, iluminacje wielkich mistyków, stąpanie po rozżarzonych węglach, hipnoza, sofrologia, bilokacja, techniki podróży astralnych, zjawiska luminescencji, stygmatyzacja, mimetyzm, mumifikacja, psychika magicznych roślin, jasnowidzenie, komunikowanie się ze zwierzętami, słynni wizjonerzy.

Athoualia | 2016-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2016

Jak wcześniej ktoś wspomniał: autora poniosła fantazja. Jak początek był całkiem w porządku, tak dochodząc do roślin - nieznajomość tematu fizjologii roślin jest widoczna. Można przeczytać, ale bez szału.

kleo | 2012-08-26

Książka ciekawa dla osób interesujących się tematatmi takimi jak magia, telekineza itd..

EmMa | 2011-09-16

autor dał się ponieść fantazji...

Pan | 2014-09-18
Machaera | 2014-07-21