Wspomnienia z wędrówki dusz. Studia członków Instytutu Newtona

Okładka książki Wspomnienia z wędrówki dusz. Studia członków Instytutu Newtona
Michael Newton Wydawnictwo: Illuminatio ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
Memories of the Afterlife: Life-Between-Lives Stories of Personal Transformation
Illuminatio
2021-06-30
2021-06-30
Magdalena Wysmyk
wędrówka dusza życie po życiu

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

szkoda, że to już ostatnia część

szkoda, że to już ostatnia część

Nadal nie zmieniam zdania o twórczości autora. Polecę go każdemu, kto interesuje się tego typu tematyką. Tak wiele obecnie rozumiem i doceniam. I raczej nigdy już nie zwątpię w sens naszego istnienia.

jeżeli książka zachęciła mnie do odbycia sesji LBL to nie mogę dać oceny niższej :) Inna sprawa ,że to pierwsza książka , którą przeczytałam /a dokładniej odsłuchałam/ , omawiająca tematykę wędrówki dusz.
Moje osobiste doświadczenie pokazuje, że wcale nie musimy czegoś przepracowywać, możemy coś eksplorować, fajniejsze

Ciekawie było poznać badania nad życiem między wcieleniami, z perspektywy innych hipnoterapeutów, niż Michael Newton. Kilka historii bardzo mnie wzruszyło. Teraz pozostało mi chyba jedynie szukanie swojego przewodnika we własnej przygodzie, bo czuję nieodpartą potrzebę poddania się hipnoterapii lbl. Chyba, że znajdę jeszcze jakieś inne, ciekawe publikacje na ten temat.

Dla zainteresowanych tematem, książka ta będzie bardzo ciekawa. Mi bardziej podobała się jednak wcześniejsza publikacja tego autora pt. "Wędrówka dusz"

Jeśli ciekawi Was poznanie szerszej perspektywy na życie naszej duszy... w trakcie różnych wcieleń...
Jeśli chcecie dowiedzieć się czy istnieje życie po śmierci
Jeśli interesuje Was wędrówka dusz przez wcielenia na przykładzie poszczególnych studiów przypadku... to z pewnością warto wykorzystać możliwość zgłębienia ogromu wiedzy i doświadczenia zgromadzonego przez hipnoterapeutów i praktyków regresji LBL na podstawie metody dr Michael'a Newtona.

Dla mnie osobiście była to bardzo poszerzająca, ciekawa lektura.

Jeśli chcecie dowiedzieć się czy istnieje życie po śmierci

Książka podsumowuje całść twórczości autora. Zbiór relacji z hipnozy LBL. Aby lepiej zrozumiec relacje z regresji należy zapoznać się z poprzednimi pozycjami autora.Cudowna wisienka na torcie,

„Wspomnienia z wędrówki dusz” to zbiór sprawozdań z sesji hipnoterapeutycznych różnych osób, które przeprowadzali różni członkowie Instytutu Newtona. Każdy przypadek pod pewnymi względami był inny, a jednocześnie łączyło je ze sobą zadziwiająco wiele. Schemat zwykle przedstawiał się podobnie, tak samo jak odczucia i wrażenia badanych podczas wkraczania do świata między wymiarami.
Jako że mieszkamy w kraju katolickim, dla wielu ta książka będzie co najmniej kontrowersyjna, ponieważ zaprzecza istnieniu piekła i mówi o reinkarnacji, w co kościół chrześcijański rzecz jasna nie wierzy. Niemniej „Wspomnienia z wędrówki dusz” potwierdzają bytność większej siły stwórczej, z której wszystko bierze swój początek. Świat dusz to istna idylla, gdzie panuje harmonia, bezwzględna miłość oraz wyrozumiałość dla słabości innych. Dobro w najczystszej postaci. Jest to z pewnością pocieszająca, a co za tym idzie kusząca wizja dla osób obawiających się śmierci. Bowiem w reinkarnacji śmierć nie jest niczym strasznym. To tylko kolejny etap, właściwie szczęśliwy powrót do domu.
Myślę, że jest to lektura szczególnie istotna dla tych, których życie jest pełne trudności, szukają sensu swojego istnienia lub borykają się z problemami, których nie rozumieją i nigdzie nie potrafią znaleźć pomocy.
Jeśli kogoś nurtuje temat reinkarnacji, przewodników duchowych, bratnich dusz i pozostałych bliskich w sensie duchowym, jak najbardziej powinien sięgnąć po „Wspomnienia z wędrówki dusz”, a także po pozostałe książki autorstwa dr Newtona. Są one źródłem wiedzy, ale mogą być też swojego rodzaju pocieszeniem w trudnych chwilach. Może pomoże świadomość, że sami wybraliśmy dla siebie to obecne życie z całym jego bagażem, że mamy coś ważnego do zrobienia, a przede wszystkim że nie jesteśmy na tym świecie sami, choćby nawet nam się tak wydawało.

Książka przedstawia historie kilku osób, ich podróż między wcieleniami i analizę przypadku. Pokazuje jak wielki wpływ mogą mieć poprzednie wcielenia na obecne życie.
Mimo ogromnego zauroczenia książką "Wędrówka dusz" ten tom wydał mi się nieco męczący i nie wprowadza nowych ciekawych kwestii. Ot takie tam podsumowanie i przedstawienie wyników, które być może nie znalazły miejsca w poprzednich książkach. Jednak niektóre z historii i wytłumaczenie pewnych dolegliwości pacjentów poddanych hipnozie są bardzo ciekawe i dla nich warto było sięgnąć po tą książkę.
Jako osobna lektura, niestety nie jest dobrym wyborem, jednakże jeśli ciekawi Was ten temat to polecam sięgnąć po inne książki z tego cyklu, choć sama przeczytałam tylko jedną i wtedy na podsumowanie zawartych tam teorii jako dopełnienie sięgnąć po tą pozycję. Osobiście rozważam jeszcze sięgnięcie po inne książki z tej serii aby mieć pełniejszy obraz teorii postawionych przez dr Michaela Newtona, wszak każdy z nas ma takiego małego naukowca w sobie i z chęcią zgłębia się w tematy nurtujące nie tylko jego ale i ludzkość od wieków. Więc jak to jest z tymi duszami i reinkarnacją dowiecie się w trakcie czytania książek z tej serii i przy okazji poznacie kilka ciekawych historii. Czy postanowicie sięgnąć po książkę i poznać teorie w niej zaprezentowane? Ta decyzja należy do Was i mam nadzieję, że moja opinia choć trochę pomoże wam w podjęciu decyzji.

Zastanawialiście się kiedyś, co jest po śmierci? A może wierzycie w reinkarnację?
To już moja druga książka tego autora. Jest parę nowości na ten temat w tej książce. Jednak mam wrażenie, że kolejne książki są na jedno kopyto. Nic nowego, ale jednak kolejna książka zapowiadająca nowości na ten temat.

Myślę, że na samym początku są zawarte nowe tezy i fakty reszta to zbędne pisanie i dialogi z hipnozy. Niby ciekawe, ale to już chyba było w poprzedniej książce. Autor natomiast porusza temat, że mamy możliwość pamiętania poprzednich wcieleń. W sumie nawet nieświadomie. Pomyślmy.. Ktoś jest nerwowy, nadpobudliwy. Zdajecie sobie sprawę, że że wina np poprzedniego wcielenia, bo np byliście kiedyś wikingiem? Bardzo mnie to zaciekawiło.

Choć według mnie trochę dużo tych dialogów i analiz, ale to sprawia, że książce możemy nadać autentyczności. Poprzez rozmowy z pacjentami odczuwamy ich emocje. Myślę, że warto ją przeczytać jeżeli interesujemy się tematyką. Jednak uważam, że jedna z cyklu tych książek wystarczy. Kolejne są do siebie podobne. Oceniam ją 6⭐/10.

Myślę, że na samym początku są zawarte nowe tezy i fakty reszta to zbędne...

Dodaj cytat z książki Wspomnienia z wędrówki dusz. Studia członków Instytutu Newtona