Pociągi jadą do taty

Wydawnictwo: Skrzat
Railway children
Pociąg, tata
dona

W życiu pewnego rodzeństwa - siedmioletniej Phyllis, dziesięcioletniego Petera i czternastoletniej Roberty - wydarza się pewnego dnia coś, czego nie można wytłumaczyć, czego nie rozumieją, a co jest straszne. Toto musi pojechać gdzieś z obcymi ludźmi, a dzieci z mamą przeprowadzają się z eleganckiego domu w mieście do starego domu na wsi. Jednak w tym nowym miejscu, które wydaje się początkowo zupełnie nieciekawe, dzieci odkrywają mnóstwo atrakcji, niezwykłych ludzi, a przede wszystkim - pociągi, które przecinają dolinę z hałasem i dymem...

Mia | 2015-11-11

W dużej willi mieszka szczęśliwa rodzina - mama, tato i trójka dzieci: Phyllis, Roberta zwana Bobbie i Peter. Ich spokój zostaje zakłócony, kiedy tato nagle wyjeżdża, a mama z dziećmi wyprowadzają się do Trzech Kominów i żyją ubogo. Bobbie, Phyllis i Peter przywiązują się do kolei znajdującej się niedaleko ich domu i przeżywają wiele przygód z nią związanych.
Przeczytałam tę książkę, ponieważ była wymagana na konkurs. Niezbyt mi się podobała - była bardzo dziecinnie napisana. Bohaterów średnio polubiłam, ich przygody nie były zbyt interesujące; jedyną, jaka mnie zaciekawiła, było odkrycie Roberty, dlaczego tato wyjechał.

kari2004 | 2016-01-25
Przeczytana: 07 września 2015

Książka "Pociągi jadą do taty" jest bardzo dobra. Jest to książka chwilami wzruszająca do łez, jak również radosna. Książka opowiada o trojgu dzieci, które przeżywają niesamowite przygody. Polecam przeczytać tą książkę.
kari2004

kominkowa | 2013-01-24

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Przepiękna książka mojego dzieciństwa, szkoda, że tak mało znana! Jedyna, przy końcu której zawsze płaczę... O sile dziecięcych marzeń, ich naiwnym spojrzeniu na świat (co pięknie ukazane jest przez przejęcie przez narratora także tego spojrzenia). Ciepła, obfitująca w cudowne krajobrazy. Ostatnia scena opisana tak plastycznie, że nie sposób nie ujrzeć małego domku na wzgórzu, wśród kwiatów i jaskółek, "w którym nie brakuje już nikogo". Serdecznie i sentymentalnie polecam :)

Kasia b | 2016-10-28
AlicjaQ | 2015-12-30