Pociągi jadą do taty

Railway children
Pociąg, tata
dona

Inne wydania

W życiu pewnego rodzeństwa - siedmioletniej Phyllis, dziesięcioletniego Petera i czternastoletniej Roberty - wydarza się pewnego dnia coś, czego nie można wytłumaczyć, czego nie rozumieją, a co jest straszne. Toto musi pojechać gdzieś z obcymi ludźmi, a dzieci z mamą przeprowadzają się z eleganckiego domu w mieście do starego domu na wsi. Jednak w tym nowym miejscu, które wydaje się początkowo zupełnie nieciekawe, dzieci odkrywają mnóstwo atrakcji, niezwykłych ludzi, a przede wszystkim - pociągi, które przecinają dolinę z hałasem i dymem...

Mia | 2015-11-11

W dużej willi mieszka szczęśliwa rodzina - mama, tato i trójka dzieci: Phyllis, Roberta zwana Bobbie i Peter. Ich spokój zostaje zakłócony, kiedy tato nagle wyjeżdża, a mama z dziećmi wyprowadzają się do Trzech Kominów i żyją ubogo. Bobbie, Phyllis i Peter przywiązują się do kolei znajdującej się niedaleko ich domu i przeżywają wiele przygód z nią związanych.
Przeczytałam tę książkę, ponieważ była wymagana na konkurs. Niezbyt mi się podobała - była bardzo dziecinnie napisana. Bohaterów średnio polubiłam, ich przygody nie były zbyt interesujące; jedyną, jaka mnie zaciekawiła, było odkrycie Roberty, dlaczego tato wyjechał.

kari2004 | 2016-01-25
Przeczytana: 07 września 2015

Książka "Pociągi jadą do taty" jest bardzo dobra. Jest to książka chwilami wzruszająca do łez, jak również radosna. Książka opowiada o trojgu dzieci, które przeżywają niesamowite przygody. Polecam przeczytać tą książkę.
kari2004

bromba | 2015-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2015

Realia oczywiście kompletnie niezbieżne z obecnymi, wyidealizowany świat i zaskakujące wątki (zdrada państwowa?, zbieg z gułagu), ale czyta się świetnie, bogaty język i mili bohaterowie. Niewiele się zestarzała ta powiastka jak na jej wiek

kominkowa | 2013-01-24

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Przepiękna książka mojego dzieciństwa, szkoda, że tak mało znana! Jedyna, przy końcu której zawsze płaczę... O sile dziecięcych marzeń, ich naiwnym spojrzeniu na świat (co pięknie ukazane jest przez przejęcie przez narratora także tego spojrzenia). Ciepła, obfitująca w cudowne krajobrazy. Ostatnia scena opisana tak plastycznie, że nie sposób nie ujrzeć małego domku na wzgórzu, wśród kwiatów i jaskółek, "w którym nie brakuje już nikogo". Serdecznie i sentymentalnie polecam :)

Silaqui | 2010-10-17

Książka szczególnie dla mnie ważna, gdyż 19 lat mieszkałam niedaleko torów kolejowych, a i od roku mam do nich 5 minut drogi.

gawroon7 | 2017-03-24
Kasia b | 2016-10-28