Przygoda przyjeżdża pociągiem

The railway children
pociąg, przygoda, dzieci
Silaqui

Inne wydania

Trójka rodzeństwa mieszka z rodzicami w Londynie. Pewnego dnia niespodziewanie znika ich ojciec, a okoliczności zdarzenia są bardzo tajemnicze. Matka przeprowadza się z dziećmi na wieś. Rodzeństwo spędza wiele czasu na stacji kolejowej. Dzieci są zafascynowane pociągami. Dzięki temu hobby poznają nowego przyjaciela - starszego człowieka, który codziennie macha im z pociągu

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

bromba | 2015-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2015

Realia oczywiście kompletnie niezbieżne z obecnymi, wyidealizowany świat i zaskakujące wątki (zdrada państwowa?, zbieg z gułagu), ale czyta się świetnie, bogaty język i mili bohaterowie. Niewiele się zestarzała ta powiastka jak na jej wiek

Silaqui | 2010-10-17

Książka szczególnie dla mnie ważna, gdyż 19 lat mieszkałam niedaleko torów kolejowych, a i od roku mam do nich 5 minut drogi.

Jenny Curran | 2016-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2016