Genetyczne piekło. Biologia siedmiu grzechów głównych

Tłumaczenie: Joanna i Przemsyław Turkowscy
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Nauka u progu trzeciego tysiąclecia". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: CiS, W.A.B.
The Genetic Inferno. Inside the Seven Deadly Sins
83-85458-49-2
genetyka, medycyna, biologia, geny
Mariusz

Czy współczesna nauka potrafi rostrzygnąć odwieczny spór "natura czy kultura"? Ta książka stara się odpowiedzieć na to pytanie.

Mariusz | 2010-07-29
Przeczytana: 01 maja 2010

Czy można połączyć genetykę z Boską komedią Dantego, okazuje się że można, autor tej książki John Medina wiedzie nas przez meandry genetyki i Boskiej komedii starając się nam przybliżyć biologię siedmiu grzechów głównych. W swojej podróży zabiera nas w głąb ludzkiego ciała i naszych zachowań wskazując na to co jest podstawą mechanizmów rządzących ludzkim zachowaniem.
Nie rozstrzyga on jednak o tym co decyduje o zachowaniu człowiek geny czy środowisko wskazuje tylko ścieżki którymi można się zapuścić by poznać lepiej siebie zarówno od strony biologi jak i ducha.
Polecam mimo czasami niełatwej dla humanisty terminologii.

chichi1982 | 2016-06-21
Przeczytana: maj 2016