12 sposobów na supermózg. Jak przetrwać w pracy, domu i szkole

Tłumaczenie: Monika Betley
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Brain rules.12 Principles for Surviving and Thriving at Work, Home, and School
poradniki

Jak się uczymy? Jaki wpływ stres i sen ma na nasze mózgi? Dlaczego wielozadaniowość jest mitem? Dlaczego tak łatwo zapominamy? Dlaczego tak ważne jest powtarzanie świeżo nabytej wiedzy? Czy to prawda, że mężczyźni i kobiety różnią się mózgami? Dr John Medina dzieli się swymi spostrzeżeniami na temat tego, jak neurobiologia mogłaby wpłynąć na sposób, w jaki uczymy dzieci i pracujemy. W każdym...

Dr John Medina dzieli się swymi spostrzeżeniami na temat tego, jak neurobiologia mogłaby wpłynąć na sposób, w jaki uczymy dzieci i pracujemy. W każdym rozdziale opisuje jedną zasadę mózgu – czyli to, co naukowcy na pewno wiedzą o działaniu naszego mózgu – a następnie podsuwa pomysły, które mogłyby zmienić nasze życie codzienne.

Dzięki tej książce odkryjesz m.in.: że ćwiczenia fizyczne poprawiają zdolności poznawcze, że wspomnienia są ulotne i łatwo ulegają wypaczeniu, że sen jest nieodłącznie związany ze zdolnością do nauki a wzrok jest najsilniejszym ze zmysłów, a także że stres zmienia sposób, w jaki się uczymy. Na koniec będziesz wiedział, jak naprawdę działa mózg – i jak najlepiej z tej wiedzy skorzystać.

Kokoszka | 2012-12-04
Przeczytana: czerwiec 2011

RE-WE-LA-CJA! Ogromna ilość wiedzy napisana superprzystępnym językiem. Polecam wszystkim!
Aha - tytuł jest bardzo mylny. Moim zdaniem brzmi tanio i tandetnie, a tymczasem treści książki są baaardzo wartościowe.

Brudnopis Parzych | 2014-08-01

Jak sama nazwa wskazuje, należy do jakże znienawidzonych przeze mnie poradników. Miło mnie zaskoczył, ponieważ nie należy do literatury w stylu: "Jak zostać super laską" pisaną przez podstarzałego faceta-tłuściocha.
12 sposobów na supermózg uświadamia czytelnikowi, że nigdy nie jest za późno, aby połaskotać i pobudzić swoje neurony. Przeplatając przetłumaczony na ludzki język naukowy bełkot z ciekawostkami i anegdoty z życia ludzi, wobec których określenie "niezwykle oryginalny" byłoby krzywdzącym, autor uświadamia nam wiele ważnych kwestii dotyczących naszego codziennego życia i ich wpływu nie tylko na ciało, ale również na umysł.

* fragment recenzji z : http://magazyn-opinii.blogspot.com/2014/07/12-sposobow-na-supermozg-jak-przetrwac_6.html

Ulek | 2014-09-26
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 25 września 2014

Z tytułem książka nie ma nic wspólnego. To bardziej 12 podpowiedzi jak działa mózg. Książka ciekawa pod tym względem, że mówi jaki mózg jest nieodkryty i ile frajdy lekarze mają badając go i nie dochodząc do niczego konkretnego, pewnego.

mojmira | 2011-01-02

Mimo "poradnikowego" tytułu bardzo wartościowa ;-)

unibal | 2016-10-30
Przeczytana: 30 października 2016