Zegar życia. Dlaczego się starzejemy? Czy można cofnąć czas?

Tłumaczenie: Wojciech Jegliński
Seria: Na ścieżkach nauki
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
The Clock of Ages. Why we age. How we age. Winding back the clock.
Barbara

Czy książka o starzeniu się może być fascynująca? Ależ tak, najlepszym tego przykładem jest Zegar życia Johna Mediny. Książka pozwala czytelnikowi śledzić, jak w lustrze, pojawianie się wszystkich tych zmian, które początkowo nieznacznie, z czasem jednak coraz bardziej dają się we znaki starzejącym się osobom. John Medina - naukowiec z Uniwersytetu Waszyngtońskiego - pisze o tym, co z biegiem...

John Medina - naukowiec z Uniwersytetu Waszyngtońskiego - pisze o tym, co z biegiem lat dzieje się z naszą skórą, stawami, sercem, pamięcią i życiem seksualnym tak, jakby to była najwspanialsza historia. Pozwala sobie przy tym na nie całkiem dyskretne opowieści z życia Casanovy, Napoleona, Rudolpha Valentino i innych. W Zegarze życia jest także wiele świetnych ilustracji, które sprawiają, że książkę tę nie tylko się dobrze czyta, ale i ogląda.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/