Intelektualna historia liberalizmu

Historie intelectuelle du libéralisme
83-86225-05-X
liberalizm, historia
filozofia i etyka

Jest to jedno z najważniejszych dzieł eseistyki filozoficzno-politycznej, jaki ukazały się we Francji w ostatnim dziesięcioleciu.

Dominik | 2013-06-20
Na półkach: Przeczytane, Studia, historia
Przeczytana: 19 czerwca 2013

Świetna książka. Chciałoby się, żeby wszystkie książki o filozofii były tak przystępne. Nie oznacza to że Manent zbytnio upraszcza (trochę musi, gdyż w jednej książce opisał poglądy kilku filozofów). Po prostu używa wielu bardzo dobrych przykładów praktycznych, dodatkowo często powtarza główne idee, założenia, wyjaśnia je jeszcze raz, upraszcza lub, w zależności od potrzeb, rozbudowuje. Nie jest jednak tak, że autor się powtarza, nudzi. Nie. Przypominało mi to raczej serię wykładów, gdzie prowadzący kolejny temat, powraca na chwilę do poprzednich zajęć, aby swoim słuchaczom przypomnieć, odświeżyć i utrwalić to o czym już mówił, a co jest kluczowe dla dzisiejszego tematu.
Gorąco polecam.

brambory11 | 2014-03-09