Dzieje europejskiej filozofii klasycznej

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
filozofia,
filozofia i etyka
hunter

Treść książki stanowią wykłady z historii filozofii, jakie prof. Stefan Swieżawski prowadził w ciągu swojej powojennej 30-letniej działalności dydaktycznej. Choć zajmował się on również filozofią nowożytną i współczesną, to jednak głównym tematem jego zainteresowań stała się europejska myśl filozoficzna od jej zarania aż do wieku XV włącznie...

źródło opisu: www.empik.com

źródło okładki: www.empik.com

| 2015-09-13
Przeczytana: 13 września 2015

Prawdziwa cegła, ale moim zdaniem nie ma lepszej książki (może Reale?) opisującej filozofię starożytną i średniowieczną. Solidna dawka filozoficznej wiedzy podana w strawnej formie, tylko, jak to zwykle bywa, jest ona nieco długa.

Apfelbaum | 2018-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2018

Książka bardzo po łapkach stara się przedstawić ogrom wiedzy, mnóstwo postaci, oraz podać niezliczone ilości prac i komentarzy do nich. Jest to jednak trochę pozycja dla nikogo. Jak ktoś chce się zainteresować jakimś systemem filozoficznym, czy jakimś konfliktem teologicznym, to nie otrzyma wystarczająco dużo informacji, a jak ktoś potrzebowałby listy nazwisk, to ich wykaz miałby znacznie mniejszą objętość. Dodatkowo książka nie jest jakoś szczególnie ciekawa. Być może ma ona sens jako jakaś baza do późniejszych studiów specjalistycznych, ale okładka nie sugerowała, że jest to bardziej zapis wykładów niż jakieś większe ujęcie z jakąś tezą, czy próbujące kogoś zaciekawić tematem.

Immanuel_Thrawn | 2017-04-12
Przeczytana: 2016 rok