Mitologia w pigułce

Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
Mythologie für Besserwisser
Mitologia, Starożytność, Mity
historyczna

Fascynujący zbiór mitów egipskich, greckich, rzymskich, indyjskich, germańskich, azteckich, celtyckich, irlandzkich, chińskich, a nawet eskimoskich! Opowieści o powstaniu świata i człowieka, o kobieciarzach i bezlitosnych mścicielach, którymi bywali bogowie, oraz o mitycznych anadludziacha, czyli herosach. Dlaczego Galowie bali się, że niebo spadnie im na głowęaJakim mrocznym rytuałom oddawali się Izrealici, którzy uwierzyli w BaalaaCo egipskie klęski żywiołowe miały wspólnego z rydwanem boga Słońcaa

źródło opisu: Wydawnictwo Klub Dla Ciebie, 2008

źródło okładki: Zdjęcie autorskie