Ci sprytni Słowianie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Strrraszna historia". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Egmont Polska
83-237-0493-7
Słowianie
Oceansoul

Książka opowiada o dawnych dziwnych ludach, ich wędrówkach po Europie, wojennych okrucieństwach, chytrych podstępach i odlotowych obyczajach. O tym, jak prało się w leśnych pralkach, jak chąsili na chąsach chąsiebnicy, jaki los spotkał 15000 Bułgarów, jak księżna Olga pomściła męża, oraz dlaczego gryziono, kłuto i drapano chorych. Opisuje sposoby nabijania na pal oraz cały słowiańcki katalog tortur. A to dopiero początek!

PABLOPAN | 2012-09-02

Ta seria wymiata. Jak nic innego na świecie potrafi zarazić bakcylem historii. Zarazić tak skutecznie, że smykałka pozostaje na całe życie.

żabka | 2015-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2015

Bardzo dobra książka, która w sposób jasny i rzeczowy wprowadza nas w czasy dawnych Słowian, kiedy istniał szlak bursztynowy. Polecam

Monika Michalczewska | 2012-06-26

Przeczytane wieki temu, ale wciąż ją (i inne książeczki z tej serii) posiadam w swojej biblioteczce :) dowcipna i ciekawa, polecam szczególnie tym, którym suche fakty historyczne nie koniecznie podchodzą ;)

michel_pl | 2011-10-16

Nudne i w ogóle niemakabryczne (z czego słynie cała seria) historie z Polski. Autorki za bardzo trzymają się encyklopedycznej wiedzy, za dużo chcą przekazać nużących dzieci szczegółów, za mało popuszczają wodze narracji. Nuuudna historia.

Piodr123 | 2016-12-03
Le_petit_hibou | 2016-11-10