Dramaty Szekspira

Wydawnictwo: Egmont Polska
Shakespeare Stories
Szekspir, Shakespear
Oceansoul

Chcecie wiedzieć, który z dramatów Szekspira został naszym numerem 1? To może być : * Hamlet - dziesięć martwych ciał na scenie, a głównym podejrzanym jest niejaki Horacy. Może jednak uda się dowieść, że nie popełniono tu żadnej zbrodni? * Sen nocy letniej - dziwne rzeczy wyprawiają się nocą w lesie w czas letniego przesilenia. Puk, psotne licho, miesza szyki ludziom i bogom, a niejaki...

* Sen nocy letniej - dziwne rzeczy wyprawiają się nocą w lesie w czas letniego przesilenia. Puk, psotne licho, miesza szyki ludziom i bogom, a niejaki Spodek robi z siebie osła.
* Król Lir - wyłupianie oczu, dźganie sztyletem i trucicielstwo mówią same za siebie - śmiechom i żartom nie ma wprost końca!
Poza tym w paradzie atrakcji mamy jeszcze opisy obyczajów szekspirowskiej publiczności, skutki klątwy szkockiej tragedii, życiorysy sławnych gwiazd i wiele innych ciekawych rzeczy. A przede wszystkim streszczamy tu Szekspira w takim stylu, w jakim nikt nigdy jeszcze tego nie próbował.

źródło opisu: http://www.egmont.pl/

źródło okładki: http://www.egmont.pl/

katrine | 2011-08-19
Przeczytana: 2003 rok

Ciekawa książeczka, która wiele lat temu rozbudziła moje zainteresowanie Szekspirem.

Justinaj | 2013-09-29
Przeczytana: 08 stycznia 2015