Dramaty Szekspira

Okładka książki Dramaty Szekspira Terry Deary
Okładka książki Dramaty Szekspira
Terry Deary Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Złota Dziesiątka literatura dziecięca
literatura dziecięca
2000-01-01
Hanna Baltyn-Karpińska
Szekspir Shakespear

Okładka książki Ci okrutni wikingowie Martin Brown, Terry Deary
Ci okrutni wik... Martin Brown, Terry...
Okładka książki Straszna I wojna światowa i totalnie straszna II wojna światowa Martin Brown, Terry Deary
Straszna I woj... Martin Brown, Terry...
Okładka książki Paskudne robale Nick Arnold, Tony De Saulles
Paskudne robale Nick Arnold, Tony D...

To było zdecydowanie ciekawe ujęcie tematu. Nastawiłam się do Deary'ego trochę negatywnie po "Mitach greckich", bo facet zdecydowanie idzie imo na łatwiznę, gdy chodzi o formę przedstawiania na różne sposoby tych historii, najwięcej też z nich wycina, ale widać, że poza Złotą Dziesiątką pisał dużo ze Strrrasznej Historii, bo nie spodziewałam się w takiej relatywnie już dosyć starej książce dostać bardzo on point krytyki antysemityzmu i seksizmu u Szekspira w sposób przyswajalny również dla dzieci.

No i ostatnia część top 10 która sobie za dzieciaka czytałem, myśle ze to pozycja obowiązkowa, bo Szekspira warto znać!

Przeczytałem trochę książek w młodości :) . To książka z mojej półki "różności", wrzucam tu te setki książek które przeczytałem w życiu w latach 2000-2019.

10 opowieści o najsłynniejszych powieściach Szekspira: Sen nocy letniej, Król Lir, Wieczór trzech króli, Burza, Kupiec wenecki, Romeo i Julia, Juliusz Cezar, Poskromienie złośnicy, Makbet, Hamlet. Oprócz tego mamy informacje o samym Szekspirze, teatrze, aktorach grających role w sztukach Szekspira, anegdoty dotyczące wystawianych sztuk i wypadki podczas ich grania, podani też są prawdopodobni pisarze, którzy mieli napisać jego sztuki. Wszystko podane w żartobliwy sposób: wywiady, pamiętniki, listy, zagadki.

www.nakanapie.pl

Ciekawa książeczka, która wiele lat temu rozbudziła moje zainteresowanie Szekspirem.

+1,1cm

+1,1cm