To okropne średniowiecze

Wydawnictwo: Egmont Polska
Measly Middle Ages
średniowiecze
Oceansoul

Z tej książki dowiesz się, co naprawdę działo się w epoce dumnych rycerzy, dam w spiczastych kapeluszach i pobożnych mnichów. Dowiesz się, czemu kurczakom golono brzuchy, jak żartował błazen i co by było, gdybyś dowodził bitwą.

PABLOPAN | 2012-07-28

Uwielbiałem całą serię, znacznie ciekawsze niż lekcje historii :)

Przemek | 2013-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2013

Pierwsza książka z tej serii, z jaką mam kontakt.
Jeśli chodzi o historię (głównie dziejów Anglii, czasem Francji lub Hiszpanii), to jest tu niewiele i dość szkicowo.
Ciekawie natomiast przedstawione są realia średniowieczne, życie kobiet, dzieci, rycerzy, chłopów, zarazy, lekarze, itd.
Przy okazji "problemów papieży" miałem nadzieję na trochę bardziej ogólnoeuropejską problematykę, coś o wielkiej schizmie, gdzie mógłbym córce napomknąć o roli Zawiszy Czarnego, ale niestety, temat nie został uznany za godny poruszenia:)

Karolina | 2013-07-01
Przeczytana: 2011 rok

Pierwsza książka z serii Strrraszna historia po jaką sięgnęłam i nie ostatnia. Książka pochłonęła mnie naprawdę bez reszty. W ciągu kilku godzin było po książce a ja zadawałam sobie pytanie "To już? Tak szybko?" Książka ukazuje historię jakiej nie znajdziecie nigdzie indziej, jest to czasem komiczne a czasem okropne, ale ksiązka jest na pewno przydatna żeby zabłyszczeć przed nauczycielem :D
Serdecznie polecam, szybko się czyta i można się niezle uśmiać :)

Daria | 2011-07-08
Na półkach: Przeczytane, 2007
Przeczytana: lipiec 2007

Bardzo wciągająca książeczka, która dośc zabawnie, ale w końcu prawdziwie i realistycznie przedstawia Średniowiecze ;)

Chlorofil88 | 2015-09-09

Naprawdę ciekawy sposób zapoznania się z historią. Choć przyznam, ze inne części bardziej mnie wciągnęły.

Kasia | 2017-01-05
Na półkach: 2017, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 05 stycznia 2017

Krótko i na temat. Zgodnie ze wstępem - skupiona na Anglii i troszkę na krajach z nią powiązanych (głównie Francja). Humorystyczna forma, dużo obrazków :) a właściwie komiksowych wstawek. Również dla zdecydowanie starszej młodzieży.
Fajna forma przypomnienia sobie wiedzy historycznej z okresu średniowiecza.
Polecam

LenaS | 2014-12-04
Przeczytana: 24 stycznia 2014

Czytając „To okropne średniowiecze” czy „Leonardo da Vinci i jego supermózg” znów poczułam się jak dziecko. Są genialne w swojej prostocie przekazywania informacji w ciekawy, zabawnych sposób.

Więcej na: http://z-nosem-w-ksiazce.blogspot.com/2014/04/strrraszna-historia-to-okropne.html

julka | 2013-03-21

Cala seria tych ksiazek to perelki z dziecinstwa- wprawdzie nie mojego tylko moich dzieci.. gdy te ksiazeczki razem czytalismy
przerazajaco zabawne:)

zaczarowana_123 | 2011-07-02
Przeczytana: 2009 rok

Książka pisana z humorem i dla młodszych. Opowiada o życiu w średniowieczu. Znajdziecie tam mnóstwo ciekawostek, komiksów, anegdot itd.

Katarzyna | 2011-01-27

Czytałam 3 razy :D