Ci odjazdowi jaskiniowcy

Egmont Polska
2004-01-01
2004-01-01
Małgorzata Fabianowska

Okładka książki Ci niewiarygodni Inkowie Martin Brown, Terry Deary, Philip Reeve
Ci niewiarygod... Martin Brown, Terry...
Okładka książki Dynamiczna dynastia Jagiellonów Małgorzata Fabianowska, Jędrzej Łaniecki, Małgorzata Nesteruk
Dynamiczna dyn... Małgorzata Fabianow...
Okładka książki Sakramencki sarmatyzm Małgorzata Fabianowska, Małgorzata Nesteruk
Sakramencki sa... Małgorzata Fabianow...

Kolejna książka z serii tym razem o prehistorii. Jak w poprzednich znalazło się kilka ciekawostek o czym człowiek nie wiedział. Czy do końca książka jest spójna z obecną wiedzą na temat prehistorii i jej okryć wypowiadać się nie będę ponieważ nie mam zbyt dużej wiedzy na ten temat ale trzeba mieć na uwadze, że wydanie ma ponad 20 lat i interesując się trochę historią wiem, że ciągle prace i nowe odkrycia zmieniają z czasem pewne wcześniejsze przypuszczenia , które dawniej były brane za pewnik.

Akurat ta zachwyciła mnie znacznie mniej 😁

Specjalistą w opisie czadowej historrrii niezmiennie pozostaje Terry Deary, polecam całą serię, którą pochłoniecie w jedną noc, nadwerężając zmachane śmiechem mięśnie skośne brzucha 😁😁😁😜

Wszystkie książki z tej serrrii są świetne, zatem ta też się udała Deary'emu!!

Śmiałam się do rozpuku, serrrdecznie polecam młodym i nieco starrrszym!
Można powiększyć wiedzę o historrryczne fakty i kontekst, jednocześnie mając rrrewelacyjną rrrozrywkę. Czego chcieć więcej?

Akurat ta zachwyciła mnie znacznie mniej 😁

Wszystkie książki z tej serrrii są świetne, zatem ta też się udała Deary'emu!!

Śmiałam się do rozpuku, serrrdecznie polecam młodym i nieco...

Książka w fajny sposób przedstawia elementy historii.

Polecam.

Książka w fajny sposób przedstawia elementy historii.

Polecam.

Trochę bajki o jaskiniowcach pewnie, bo im głębiej w historie tym więcej przypuszczeń i zmieniających się teorii... Nie wiem czy bym polecał w sumie.

Przeczytałem masę książek z serii SH :) .

Nie wiem w sumie, z perspektywy czasu, na ile ta część o jaskiniowcach się broni, bo z tego co wiem, informacje o czasach prehistorycznych są bardzo poszarpane, ale jak to czytałem to nie zwracałem na to uwagi.

Przeczytałem masę książek z serii SH :) .

Przystępna i przyjemna dawka wiedzy dla najmłodszych i nie tylko. Nie przypadło mi do gustu płytkie wyśmiewanie się z różnych "wierzeń", kiedy sama historia oparta jest na dedukcjach i domysłach - co uczciwie zostało podkreślone w epilogu. O ile osoba dorosła może przymknąć na to oko, o tyle dziecko może być pozbawione pewnego dystansu, potrzebnego do zaakceptowania konwencji szydery ze wszystkiego (a dostaje się tutaj wszystkim),dlatego polecam czytać z dzieckiem, albo przynajmniej porozmawiać po lekturze.

Historia naprawdę napisana w wesoły i ciekawy sposób. Polecam zarówno dzieciom, jak i starszym :)

moja radość była przeogromna, gdy zobaczyłam, że Egmont wznawia książki z serii "Strrraszna historia"! to były jedne z ciekawszych książek mojego dzieciństwa (obok "Monstrrrualnej erudycji"),które czytałam i cieszę się, że mogą sprawić przyjemność nowym czytelnikom

prócz samego sentymentu, to przyznam szczerze, że naprawdę dobrze mi się ją czytało, w czasie sesji zawsze sięgam po książki dla dzieci czy młodzieżowe, które nie wymagają ode mnie tak dużo, ale gwarantują dobrą rozrywkę

jest prosty język, ciekawostki napisane z humorem, można dodatkowo czegoś nowego się dowiedzieć lub po prostu odświeżyć swoją wiedzę/pamięć, jest naprawdę dobrze!

świetnie bawiłam się przy quizach dotyczących jaskiniowców i kilka razy zaśmiałam się dosyć głośno w komunikacji miejskiej ;)

polecam, szczególnie bibliotekom szkolnym w podstawówce!

Autor w sposób humorystyczny ukazuje jaskiniowców. Mamy w przypadku jaskiniowców: kalendarium, łowiectwo, potrawy, rozrywki, wierzenia, odkrycia najstarszych szkieletów, sposoby pochówku, rytuały, Stonehenge, dolmeny, wróżby. Najważniejsze, że czytając nie można się nudzić, są rysunki, zabawy, quizy, rebusy – a przede wszystkim te wszystkie najstraszniejsze rzeczy o jaskiniowcach.

Książka dla każdego, kto chce odpocząć od cięższej literatury a przy okazji dowiedzieć się paru ciekawych faktów. Polecam.

• Strrraszna historia
  • Dla dzieci
  • Dzieciństwo

Dodaj cytat z książki Ci odjazdowi jaskiniowcy