Przygody Młodych Bastablów

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
New treasure seekers
Przygody, Młodych, Bastablów
megiddovl

Dawni poszukiwacze skarbu i autorzy Złotej Księgi dobrych uczynków i tym razem wykazują właściwą sobie, niezwykłą wprost pomysłowość w trosce o polepszanie losu bliźnich, dotkniętych rzeczywistym bądź wyimaginowanym nieszczęściem. Także i tym razem ich szlachetne intencje owocują nieprzewidywalnymi, zaskakującymi i niekoniecznie zamierzonymi skutkami.

źródło opisu: Rytm, 1994

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Monika | 2015-07-14
Przeczytana: 2008 rok

Pomysł na historyjki jest nawet dobry, ale mam wrażenie, że co jakiś czas schemat się powtarza: jakaś wyprawa/ podróż, zniknięcie najmłodszego brata, reszta rodzeństwa go szuka i odnajduje, potem jest szczęśliwe zakończenie.

Anna | 2016-02-20

Miłe wspomnienie z dzieciństwa, chociaż do "obowiązkowej" lektury dla młodych czytelników zdecydowanie nie należy.

Niestety, to jest wersja skrócona przez tłumaczkę - przedruk z wydania przedwojennego.

Halcik | 2016-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2016