Przyroda - 160 pomysłów na nauczanie zintegrowane w klasach I-III

Okładka książki Przyroda - 160 pomysłów na nauczanie zintegrowane w klasach I-III Jadwiga Stasica
Jadwiga Stasica Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls popularnonaukowa
popularnonaukowa
Oficyna Wydawnicza Impuls
2010-01-01
2010-01-01
978-83-7587-449-5
nauczanie zintegrowane pedagogika edukacja przyroda

Od dawna szukałam całej serii "160 pomysłów na nauczanie zintegrowane w klasach I-III" autorstwa pani Jadwigi Stasicy. I w końcu udało mnie się ją wypożyczyć w bibliotece. Pozycje te są naprawdę cenne dla wszystkich nauczycieli klas I-III. Choć podstawa programowa wciąż się zmienia, to większość poruszanych zagadnień w książce wciąż jest aktualna. Część zabaw tak mnie się spodobała, że od razu przepisałam je sobie do bazy pomysłów. Pozycja ta jest tak skonstruowana, że właściwie można by ją czytać na chybił trafił i zawsze się coś znajdzie dla swojej klasy. Wiele zabaw trochę zmodyfikowałam, wiele mnie zainspirowało do wymyślenia zupełnie czegoś nowego. Dzięki takim pomysłom, nauka naprawdę staje się łatwa i przyjemna. Tak niewiele potrzeba!

Książka zawiera mnóstwo pomysłów zabaw i zajęć dla dzieci, każdy znajdzie dla siebie coś nowego i ciekawego. Zabawy proste ale ciekawe, nie nudzą się dzieciom. Kilka z nich weszło na stałe w zestaw moich zajęć z młodszymi dziećmi. Bardzo często do niej wracam i zawsze odnajduję coś innego. Polecam szczególnie osobom pracującym z grupą dzieci. Proponowane zabawy mają różny charakter, każdy powinien znaleźć coś, co będzie mu odpowiadało- dodatkowo zawiera gotowe do kserowania i wykorzystania wzory. Satysfakcja gwarantowana!

• ► 2012
  • Literatura popularnonaukowa
  • Pedagogika i Psychologia
  • Wypożyczalnia
  • B: Domowa biblioteczka ❤ 📚 (u Rodziców)
  • G: Pedagogika/Poradniki dla rodziców

Dodaj cytat z książki Przyroda - 160 pomysłów na nauczanie zintegrowane w klasach I-III