Przyroda - 160 pomysłów na nauczanie zintegrowane w klasach I-III

Wydawnictwo: Impuls
978-83-7587-449-5

Pomysły zawarte w tym opracowaniu związane są ze środowiskiem społeczno-przyrodniczym. Obejmują one różnego rodzaju gry, zabawy, zgadywanki, zadania, konkursy. Zestawione są w taki sposób, aby pasowały do wszystkich tematów przewidzianych w nowym programie nauczania dla klas I, II, III. Realizacja opisanych w tej książce gier i zabaw przyniesie zarówno nauczycielom nauczania początkowego jak i uczniom wiele radości, satysfakcji i niespodzianek. Zadania te maja na celu uświadomienie dzieciom, że sami jesteśmy maleńką cząstką całego świata i powinniśmy żyć zgodnie z jego regułami.

Zamieszczone tutaj pomysły zawierają w sobie różne wątki i wymagają od uczniów wielu różnych umiejętności, służą utrwalaniu wielu nazw i określeń. Mają na celu wszechstronny rozwój osobowości dziecka. Do wielu pomysłów dołączone są pomoce w formie kartoników z napisami, obrazków i projektów plansz.

kiniaa_zak | 2015-04-30
Przeczytana: 26 kwietnia 2015

Od dawna szukałam całej serii "160 pomysłów na nauczanie zintegrowane w klasach I-III" autorstwa pani Jadwigi Stasicy. I w końcu udało mnie się ją wypożyczyć w bibliotece. Pozycje te są naprawdę cenne dla wszystkich nauczycieli klas I-III. Choć podstawa programowa wciąż się zmienia, to większość poruszanych zagadnień w książce wciąż jest aktualna. Część zabaw tak mnie się spodobała, że od razu przepisałam je sobie do bazy pomysłów. Pozycja ta jest tak skonstruowana, że właściwie można by ją czytać na chybił trafił i zawsze się coś znajdzie dla swojej klasy. Wiele zabaw trochę zmodyfikowałam, wiele mnie zainspirowało do wymyślenia zupełnie czegoś nowego. Dzięki takim pomysłom, nauka naprawdę staje się łatwa i przyjemna. Tak niewiele potrzeba!

godmyt | 2012-02-21
Przeczytana: 2010 rok

Książka zawiera mnóstwo pomysłów zabaw i zajęć dla dzieci, każdy znajdzie dla siebie coś nowego i ciekawego. Zabawy proste ale ciekawe, nie nudzą się dzieciom. Kilka z nich weszło na stałe w zestaw moich zajęć z młodszymi dziećmi. Bardzo często do niej wracam i zawsze odnajduję coś innego. Polecam szczególnie osobom pracującym z grupą dzieci. Proponowane zabawy mają różny charakter, każdy powinien znaleźć coś, co będzie mu odpowiadało- dodatkowo zawiera gotowe do kserowania i wykorzystania wzory. Satysfakcja gwarantowana!

fervently | 2012-04-17
Przeczytana: maj 2012