Rozmowy z Bogiem. Księga Pierwsza

83-7191-016-9
new age, etyka, filozofia
filozofia i etyka
acwo

Ta książka przeznaczona jest dla każdego. A stanowi wspaniały dar dla tych, którzy prawdziwie łakną odpowiedzi i cenią pytania; którzy ze szczerym sercem, otwartym umysłem i tęsknotą w duszy poszukują prawdy. Książka ta porusza odwieczne zagadnienia życia i miłości, celu i funkcji, ludzi i związków, dobra i zła, grzechu i winy, przebaczenia i odkupienia, ścieżki do Boga i drogi do piekła... słowem, wszystko. Bez osłonek omawia sprawy seksu, władzy, małżeństwa, dzieci, pracy, zdrowia, "życia przed życiem"... wszystko. Zgłębia wojnę i pokój, wiedzę i ignorancję, ofiarowanie i branie, radość i smutek. Rozpatruje to co konkretne, i to co abstrakcyjne, widzialne i niewidzialne, prawdę i nieprawdę.

Hanna | 2015-11-14
Przeczytana: 2012 rok

Książka jest bardzo ciekawa. Od pierwszej strony można się bardzo zagłębić w jej treść. Można znaleźć odpowiedzi na nurtujące nas pytania na temat śmierni, grzechu, życia, uczuć itp. Świetna rozmowa...
Warto po nią sięgnąć.

Przeczytałam tylko tę część - polecam z czystym sumieniem.
Dalszych nie czytałam, bo to chyba już tylko odcinanie kuponów od szalonej popularności I części.

Marija | 2013-08-03

Warto przeczytać. Dla jednych to bzdury - dla innych esenscja prawdy o wszechświecie i Bogu. Burzy na pewno przestarzały obraz Boga jako pana i władcy, który o wszystkim decyduje sam. Pouczająca .......... Daje nam sporo frajdy i czasu na przemyślenia. Najzwyczajniej otwiera przed nami nowe horyzonty. Czy warto tam zajrzeć...........? TAK. Nawet jeśli nie zgodzisz się z poglądami autora to przynajmniej upewnisz się w jakim jesteś miejscu ;)

dzidziola | 2012-05-20
Przeczytana: 2010 rok

Człowiek często staje w punkcie, w którym zadaje wiele pytań o wartość własnego życia. Ta książka pomaga otworzyć oczy i spojrzeć szerzej na świat własnych możliwości i tego ile jest wart dla samego siebie i dla świata. gorąco polecam. Choć jest to książka, którą niewątpliwie nie wystarczy przeczytac tylko raz.

Lea | 2015-02-09
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: listopad 2014

Niewątpliwie jest to ksiażka, która robi spore wrażenie i zapada w pamieć na długo. Pewnie przeczytam ja jeszcze kiedys kilka razy. W miarę czytania-gdzies pod koniec ostatniego tomu-uznałam, że jest rewelacyjna, a jej konstrukcja genialna. Mam na myśli zdanie, że prawda wyłożona wprost nie będzie miała takiego znaczenia jak ta samemu zdobyta (czyli przedarcie się przez wiele stron trzech tomów).

DanielKowalski | 2011-06-21

Fantastyczna książka, która potrafi wzbudzić w czytelniku emocje. Bardzo ją polecam ponieważ, wyjaśnia wiele utartych poglądów. Moim zdaniem książka warta zwrócenia na nią uwagi.

Monika | 2016-06-01
Przeczytana: maj 2016

Książka na tyle mi się spodobała, że zamówiłam dwie kolejne części. Jest to lektura dla osób, które poszukują inspiracji duchowych, poszukują swojej ścieżki duchowej i rozwijają się w tym kierunku. Jest to zapis rozmowy pomiędzy Bogiem i autorem, rodzaj wywiadu... dialogu. Momentami dosyć wyraźne są odniesienia do religii chrześcijańskiej, choć, zgodnie z przesłaniem tej książki, podział na religie, a co za tym idzie istnienie Boga pod różnymi imionami to wymysł ludzi, a nie stan faktyczny. Mimo, iż generalnie bliska mi jest idea wszechświata i Boga przedstawiona w tej książce, to jednak w momentach, w których widoczne są odniesienia do religii chrześcijańskiej, brakuje mi obiektywizmu. W tych momentach wg mnie książka traci na wiarygodności. Tak czy inaczej niesamowicie poszerza horyzonty myślowe i zdecydowanie jest godna polecenia.

Zapraszam na moją stronę: www.kosmoenergetyka-szczecin.blog.pl

sharifa | 2015-01-11

Bardzo New Age'owe podejście, do tego trochę niedopracowane. Dla przykładu Bóg przedstawiony w książce podobno nie osądza, a jednak kilka zdań dalej określa coś jako dobre lub złe. Traktuję ją raczej jako jeszcze jedno spojrzenie na duchowość, a nie obiektywną prawdę, "do której trzeba dojrzeć" (swoją drogą ciekawy chwyt - jeśli nie zgadzasz się z autorem, to nie dojrzałeś). Warto sięgnąć dla poszerzenia horyzontów.

Ksiazka na pewno zmienila moj stosunek do religii, napisana jest w dosc skomplikowanym jezyku i trzeba ja czytac ze zrozumieniem jesli to konieczne nawet dwa razy. Uswiadamia ze Bog jest naszym przyjacielem chce naszego szczescie to religie od urodzenia wmawiaja nam ze powinnismy cierpiec, wszystkiego sobie odmawiac byc pokornym i nie miec zbyt wielu marzen. Rodzimy sie z grzechem pierworodnym a bycie szczesliwym tez nie jest zbyt dobrze widziane. Moim zdaniem duzo ludzi odchodzi od religii i od samego Boga gdyz jest nam przedstwiany surowo i boimy sie go. Czytajac ksiazke mialam wrazenie ze naprawd przez autora przemawia Bog w roli przyjaciela czesto dowcipkujacego co bardzo pozytywnie wplynelo na moj poglad wobec niego. Polecam wszystkim bo ta ksiazka moze odmienic twoje zycie a na pewno da ci inny obraz stworcy.