Inne słońca, inne światy? W poszukiwaniu planet wokół innych gwiazd

Tłumaczenie: Marek Krośniak
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Other Suns, Other Worlds? The Search for Extrasolar Planetary Systems
83-7180-300-1
astronomia, astrofizyka, kosmos
Barbara

W ostatnich latach astronomów ponownie opanowała gorączka poszukiwania planet wokół innych gwiazd. W książce tej dwaj amerykańscy astronomowie opowiadają, jakimi metodami łowy takie można prowadzić i czym zakończyły się pierwsze tego rodzaju obserwacje. Zastanawiają się również, w jaki sposób odkrycia planet poza Układem Słonecznym wpłyną na nasze poglądy dotyczące możliwości istnienia życia gdzieś tam, w głębinach kosmosu.

Seth_Ergal | 2014-10-09
komixx | 2014-07-12