Daniel w jaskini lwa. Życie Oswalda Rufeisena

Wydawnictwo: Nowy Świat
In the Lion's Den: The Life of Oswald Rufeisen
978-83-7386-285-2
literatura faktu

Warto poznać dzieje tego nietuzinkowego człowieka, które Nechama Tec opisała z tak drobiazgową starannością i dobrym udokumentowaniem. prof. Władysław Bartoszewski: "Są książki opisujące zdarzenia niewiarygodne, ale w pełni prawdziwe. To jedna z nich". The New York Times a Literary Supplement: "Opowieść o Oswaldzie Rufeisenie jest bez wątpienia jedną z najbardziej niesłychanych... Nechama...

The New York Times a Literary Supplement: "Opowieść o Oswaldzie Rufeisenie jest bez wątpienia jedną z najbardziej niesłychanych... Nechama Tec opisała niezwykłą historię jego życia".
Newsday Publishers Weekly: "Historia Rufeisena jest wyjątkowa, zwłaszcza w wersji Nechamy Tec".

Krzysiek | 2014-11-11

Historia życia Oswalda Rufeisena jest fascynująca i niezwykle ciekawa.
Przeczytana przed laty książka ,znacznie wzbudziła moje zainteresowanie,a to za sprawą zachęcających rekomendacji oraz intrygującego tytułu mającego swoje źródła w Starym Testamencie.Losy głównego bohatera,podającego się za chrześcijanina,utrzymującego kontakty z Niemcami-Żyda ,to historia poruszająca i prawdziwa.Zachęcam do przeczytania opowieści o ocaleniu życia sobie oraz innym i nadzwyczajnej siły moralnej człowieka.

Lena | 2012-08-28
Przeczytana: 20 lipca 2012

Cudowna kontynuacja mojej fascynacji tą postacią. Osoba Oswalda niesie w sobie magiczne przesłanie, bohaterstwo przyszłości a nie przeszłości. Polecam!

Gosia101z | 2016-03-04
book_formula | 2015-07-04