przyroda, ekologia, ochrona
popularnonaukowa
Raincloud

"....praca ta jest potrzeba nie tylko dla ludzi zajmujących się ochroną przyrody, uzupełniając ich wykształcenie ekologiczne- humanistycznym widzeniem przyrody, dając im uniwersalno- kulturowe argumenty za ochroną przyrody, ale też jest potrzebna dla kultury polskiej jako takiej; wypełnia istniejącą w niej lukę" "Autor uzasadnia potrzebę ochrony przyrody względami kulturowymi, według niego...

"Autor uzasadnia potrzebę ochrony przyrody względami kulturowymi, według niego ochrona przyrody to nie tylko zabezpieczenie parków narodowych, czy rezerwatów dla celów naukowych, dydaktycznych i rekreacyjnych; ochrona przyrody to także kształtowanie właściwego stosunku współczesnego człowieka do otaczającej przyrody i środowiska życia. "

Homo_Mediaevalis | 2014-08-25
radoslavv | 2013-02-17