Szakal z Nar

Tłumaczenie: Andrzej Sawicki
Cykl: Tyrani i Królowie (tom 1)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The Jackal of Nar
fantasy, bitwa
dona

Poruszająca do głębi, świetnie napisana z epickim rozmachem powieść o wojnie, z szybką akcją i doskonale nakreślonymi sylwetkami bohaterów na obszernym tle politycznym i obyczajowym, historia o starych ziemiach i rasach zwartych w krwawym konflikcie mrocznej nauki i magii. Choć wrogowie nazywali księcia Richiusa "Szakalem", jest tylko krnąbrnym żołnierzem Imperatora, toczącym boje na granicy Luce-Lor. Imperialne machiny śmierci nie mogą sprostać możliwościom magii Tharna, przywódcy sekty fanatyków. Jednostki, jakimi dowodzi Richius zostają okrążone i wraca on do domu pokonany - Imperator jednak nie umie się pogodzić z klęską. Wkrótce Richius dostaje ostatnią szansę przeciwstawienia nauki Imperium niszczycielskiej magii przeciwnika. Na domiar wszystkiego pokochał kobietę z Luce-Lor, swoją zawziętą nieprzyjaciółkę. I oto rozdarty pomiędzy obowiązki wobec królestwa, lojalność i uczucia odkrywa, że niezależnie od tego, jakiego dokona wyboru, rezultatem będą rzeź i hańba, a może i śmierć tych, których życie jest mu drogie. Ale Imperatorowi i Tharnowi przyjdzie jeszcze zrobić zdumiewające odkrycie: niewiele jest rzeczy tak niebezpiecznych, jak zdesperowany mężczyzna.

źródło opisu: http://www.sklep.zysk.com.pl/szakal-z-nar.html

źródło okładki: http://www.sklep.zysk.com.pl/szakal-z-nar.html

Camillos | 2011-04-02

Kawałek dobrej fantasy z bitwami, pojedynkami i wszelkiej maści intrygami.

Szakal | 2017-06-05
Anelis | 2016-05-26