Czarny Bóg

Tłumaczenie: Mirosław Kościuk
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Z wody zrodzony". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The Blackgod
83-7150-951-0
GeedieZ

Kontynuacja powieści Z wody zrodzony. Po ucieczce z Nhol, Hezhi wiedzie życie wśród Mangów, lecz nie potrafi uwolnić się od przeszłości. Bóg Rzeki rządzi wszędzie tam, gdzie sięgają jej wody. Dalej rozpościera się świat zasiedlony przez groźnych bogów, niezwykłe zjawy oraz duchy. W tym złowieszczym świecie zewnętrznym Hezhi - córka Rzeki - walczy ze wszystkich sił, aby zapanować nad magią, jaka przypadła jej w udziale z racji urodzenia. Wzgardzony przez nią Bóg Rzeki sięga po całą potęgę, aby przywołać do porządku zbuntowane dziecko. Tylko Czarny Bóg wie, w jaki sposób Hezhi może pokonać Rzekę raz na zawsze. Ale Czarny Bóg to istota tajemnicza i z gruntu fałszywa. Zaufanie jej może okazać się najbardziej niebezpiecznym wyborem, jaki kiedykolwiek stał przed młodą księżniczką.

Asheila | 2014-03-11
Przeczytana: 2011 rok

po prostu trzeba to przeczytać :D Fantastycznie skonstruowana opowieść w której do końca nie wiadomo kto w ostatecznym rozliczeniu okaże się przyjacielem a kto wrogiem, każda postać dąży do swojego celu. Książka jest fantastyczna.

Łukasz Łatka | 2016-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2016