9788362222094
poezja
PaniKa

Garderoba pełna jest komódek, szafek i szuflad. W ich wnętrzu poukładane równiutko w rzędach spostrzeżenia, bystre obserwacje. Z szafonierki dyskretnie wychylają się erotyki, wśród waliz i kuferków, na których opiera się życie emigranta. W „garderobie” brakuje różowych okularów. Zamiast nich – spojrzenie na świat we wszystkich życiowych odcieniach. Tęsknota, emocjonalne i egzystencjalne zawieszenie między dwoma światami. Tym, który kiedyś był domem, i tym, który staje się nim teraz. Powolne oswajanie Dublina. Irish insomnia. Życie ze świadomością, że nie ma nic trwałego. Auto-ironia, przejmujące odczuwanie upływającego sekundami bytu, dojrzała, szczera kobiecość. A wszystko zamknięte w przestronnej garderobie, gdzie można zanurzyć się w barwne materiały utkane ze słów.

PaniKa | 2010-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2010

Świetny tomik poezji, bardzo kobiecy. Idealny do przeczytania przy kubku kawy lub herbaty. Skłania do refleksji, do przemyśleń. Pozostawia po sobie ślad. Całość podzielona na zgrabne części, co jeszcze bardziej dodaje urokowi książce. Polecam.

tajemna | 2011-12-23
Przeczytana: 22 grudnia 2011

Świetny, bardzo kobiecy tomik, w którym każda kobieta znajdzie coś dla siebie. Ciepły, czasem cierpki, czasem z pieprzem, przepełniony tęsknotą zbiór wierszy o ponadczasowym postrzeganiu siebie jako kobiety w pełni rozwiniętej emocjonalnie, choć wciąż starającej się coś poukładać, coś sobie wytłumaczyć, określić siebie w świecie. I świetnie autorce to wychodzi. Dla mnie bardzo szczególny i ważny tomik... Gorąco polecam każdej kobiecie.

WeronikaStępkowska | 2016-08-03
tajemna | 2014-10-27