Kajko i Kokosz. Szkoła latania

Wydawnictwo: Egmont Polska
Kajko, Kokosz, zbojcerze
komiksy
Paweł

Kolejny tom najsłynniejszej polskiej serii fantasy. Kasztelan Mirmił, postanawia nauczyć się latać na miotle. Wyrusza, więc ze swymi dzielnymi wojami - Kajkiem i Kokoszem na Łysą Górę, do Wyższej Szkoły Latania. Nieobecność głównych obrońców Mirmiłowa wykorzystują Zbójcerze i szykują się do kolejnego szturmu na gród. Czy dzielni wojowie zdążą wrócić na czas?

Łędina | 2018-06-13

Studio Sound Tropez przedstawia słuchowisko na podstawie komiksu Janusza Christy, "Kajko i Kokosz: Szkoła Latania".

Janusz Christa - autor komiksów, rysownik i scenarzysta, z wykształcenia ekonomista. Twórca jednej z najpopularniejszych polskich serii komiksów. Jego najpopularniejsze dzieło, "Kajko i Kokosz", powstało w siedemdziesiątych latach i zasłynęło na całą Polskę. Po raz pierwszy ukazało się, jako odcinkowa historia jednostronicowa, w "Świecie Młodych". Janusz Christa był autorem scenariusza, chociaż podpisał go nazwiskiem Adama Kołodziejczyka.

Abelard Giza, Wojciech Tremiszewski, Krystyna Tkacz, Piotr Pręgowski, Arkadiusz Jakubik, Jacek Braciak, Agnieszka Matysiak, Piotr Fronczewski Katarzyna Kwiatkowska, Tomasz Sobczak, Zbigniew Suszyński, Wojciech Żołądkowicz - to właśnie im przypadł zaszczyt wcielenia się w kultowe postacie z komiksu."Kajko i Kokosz: Szkoła latania". Każde z nich posiada duże doświadczenie i wiele osiągnięć w dziedzinie aktorstwa oraz dubbingu.

Za...

Beremis | 2014-12-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Audiobook
Przeczytana: 22 listopada 2014

Super! Bardzo dobrze zrealizowana adaptacja komiksu Janusza Christy. Dobrze odegrane charaktery głównych postaci, Mirmiła, Kajka i Kokosza, a i te z drugiego planu dodają smaczku. Adaptacja bardzo rozbudowana i urozmaicona współczesnymi wtrąceniami, np. piosenka śpiewana przez wojów jest znanym polskim hitem tego roku, nawiązania do znanych sloganów reklamowych, współczesnej popkultury. Miodzio. Podejrzewam, że za lat 10 słuchowisko straci na mocy, ale na dzień dzisiejszy ma w sobie bombową mieszankę wywołującą uśmiech i czasami gromki śmiech.
Całość słuchowiska trwa ponad 2,5h - warto mieś w swojej kolekcji.
Dla mnie słuchowisko jest o kilka klas lepiej zrealizowane od Conana i Żywych trupów z tego samego studia.

BetiFiore | 2016-12-08
Przeczytana: 07 grudnia 2016

Komiksy Christy czytałam namiętnie w dzieciństwie. Ten miałam okazję przeczytać w ostatnim dniu akcji Czytaj.pl - i była to szósta i ostatnia książka, którą chciałam przeczytać z 12 dostępnych bezpłatnie. Szkoda, że autor już nic nie stworzy, bo jakość jego dzieł jest nie do podważenia.

vattghern76 | 2016-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2016

"Szkoła Latania" to rzecz oczywista znów wspaniały komixowy KLASYK ale i jednocześnie kolejna przełomowa dla tej serii historyjka!

Gdyż Mirmił staje się ostatecznie Kasztelanem Grodu, a na scenę wkraczają nieocenieni i legendarni Zbójcerze już jako naczelni wrogowie Mirmiłowa. Naturalnie z Krwawym Hegemonem i charyzmatycznym Kapralem na czele!

Opowieść to absolutnie klasyczna! Barwna, zabawna i mocno przygodowa! Spotkamy tu niechybnie znakomity scenariusz Christy i jego świetne do niego rysunki! Słowami dwoma: palce lizać!

A że w czasach minionych komiks ten czytało się niemal razem z "Wielkim Turniejem" - ze względu na fantastyczne zbiorcze tegoż wtedy wydanie - zasiadam z przyjemnością od razu do wyżej wymienionego!

Szkoła łatania, jeden z moich ulubionych komiksów w serii. Jak zwykle mnóstwo śmiechu i klimaty dzieciństwa.

lbadura | 2017-08-15
Przeczytana: 03 sierpnia 2017

Z komiksem spotkałem się już wiele lat temu, chyba nawet jeszcze wtedy chodziłem do podstawówki. Może byłem wtedy w czwartej albo piątej klasie? Dokładnie już nie pamiętam. Pamiętam, że pożyczałem od kolegi na przerwach ten komiks, niestety komiksy wtedy były dobrem deficytowym, jakoś były trudno dostępne. Po wielu, wielu latach powróciłem do tego komiksu, ale już nie w wersji papierowej, lecz w wersji audio. W zasadzie teraz komiksu nie przeczytałem, ale przesłuchałem. Wersja audio odbiega treścią od oryginału. Dialogi trochę zostały dopasowane do współczesnej sytuacji. Poza tym pojawiają się odnośniki do takich wynalazków jak na przykład nawigacja GPS, o której w latach 80tych, za czasów PRLu nikt nawet chyba nie śnił. Płytkę z audiobookiem mam w aucie i jak już naprawdę nie ma nic do słuchania to wrzucam i słucham podczas jazdy autem i za każdym razem odkrywam coś nowego.
Opowieść o Łamignacie, Zbójrycerzach, Mirmile, to świetna alegoria. W komiczny sposób przedstawiany jest...

Happy_Flowy | 2018-04-27
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 24 kwietnia 2018

Zabawny i ciekawy komiks. Świetny jako lektura szkolna , ale jak to książki i opinie dzieci będzie wypowiedziane zdanie "Eee nie chcę tego czytać !'
lub coś w tym stylu. Mi tam komiks się bardzo spodobał. Super , kończy się Happy End'em.Uwielbiam książkę i z wielkim uśmiechem przeczytam inne książki z serii Kajko I Kokosz :)

MIKA | 2015-08-01

Kajko i Kokosz to moje dzieciństwo. Moje dzieci też uległy. Mam wszystkie na półce. Czytam całość raz w roku. Może nie bawi mnie tak jak kiedyś, ale przyjemność sprawia ogromną :)

Isil | 2012-01-23

nie ma co dużo pisać klasyka w najlepszym wydaniu :)

Magda M | 2017-11-20
Na półkach: Biblioteka, Przeczytane
Przeczytana: 20 listopada 2017

Pamiętam, jak za dzieciaka (prawie 30 lat temu) jeździłam do babci i ona zawsze miała dla nas [swoich wnuków] pełno komiksów Asterixa i Obelixa, Tytusa, Romka i Atomcza i właśnie Kajko i Kokosza. Wówczas była to gratka i wraz z bratem zaczytywaliśmy się w międzyczasie słuchając na kasetach kabaretów Smolenia. Wspominam to bardzo miło.
Teraz Kajko i Kokosz Szkoła Latania weszła do kanonu lektur czwartoklasistów. Jako matka dziecko w tym wieku z lekkim podnieceniem wzięłam ją do ręki i nie mogłam doczekać się czytania.
Jak się okazuje, do pewnych rzeczy nie powinno się wracać, by nadal mieć w głowie miłe wspomnienie odległych chwil. Niestety czytając to teraz nie podobało mi się właściwie wcale, a i mocne nawiązywanie do Asterixa i Obelixa aż mnie raziło.

Teraz też patrzę na tę pozycję, jako matka - co moje dziecko może z tej historii wynieść? Jakie niesie za sobą wartości? Niestety dla mnie prawie żadnych i nie miałabym nic przeciwko temu, gdyby to nie była lektura.