Kajko i Kokosz. Szkoła latania

Kajko, Kokosz, zbojcerze
komiksy
Paweł

Inne wydania

Kolejny tom najsłynniejszej polskiej serii fantasy. Kasztelan Mirmił, postanawia nauczyć się latać na miotle. Wyrusza, więc ze swymi dzielnymi wojami - Kajkiem i Kokoszem na Łysą Górę, do Wyższej Szkoły Latania. Nieobecność głównych obrońców Mirmiłowa wykorzystują Zbójcerze i szykują się do kolejnego szturmu na gród. Czy dzielni wojowie zdążą wrócić na czas?

Beremis | 2014-12-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Audiobook
Przeczytana: 22 listopada 2014

Super! Bardzo dobrze zrealizowana adaptacja komiksu Janusza Christy. Dobrze odegrane charaktery głównych postaci, Mirmiła, Kajka i Kokosza, a i te z drugiego planu dodają smaczku. Adaptacja bardzo rozbudowana i urozmaicona współczesnymi wtrąceniami, np. piosenka śpiewana przez wojów jest znanym polskim hitem tego roku, nawiązania do znanych sloganów reklamowych, współczesnej popkultury. Miodzio. Podejrzewam, że za lat 10 słuchowisko straci na mocy, ale na dzień dzisiejszy ma w sobie bombową mieszankę wywołującą uśmiech i czasami gromki śmiech.
Całość słuchowiska trwa ponad 2,5h - warto mieś w swojej kolekcji.
Dla mnie słuchowisko jest o kilka klas lepiej zrealizowane od Conana i Żywych trupów z tego samego studia.

BetiFiore | 2016-12-08
Przeczytana: 07 grudnia 2016

Komiksy Christy czytałam namiętnie w dzieciństwie. Ten miałam okazję przeczytać w ostatnim dniu akcji Czytaj.pl - i była to szósta i ostatnia książka, którą chciałam przeczytać z 12 dostępnych bezpłatnie. Szkoda, że autor już nic nie stworzy, bo jakość jego dzieł jest nie do podważenia.

vattghern76 | 2016-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2016

"Szkoła Latania" to rzecz oczywista znów wspaniały komixowy KLASYK ale i jednocześnie kolejna przełomowa dla tej serii historyjka!

Gdyż Mirmił staje się ostatecznie Kasztelanem Grodu, a na scenę wkraczają nieocenieni i legendarni Zbójcerze już jako naczelni wrogowie Mirmiłowa. Naturalnie z Krwawym Hegemonem i charyzmatycznym Kapralem na czele!

Opowieść to absolutnie klasyczna! Barwna, zabawna i mocno przygodowa! Spotkamy tu niechybnie znakomity scenariusz Christy i jego świetne do niego rysunki! Słowami dwoma: palce lizać!

A że w czasach minionych komiks ten czytało się niemal razem z "Wielkim Turniejem" - ze względu na fantastyczne zbiorcze tegoż wtedy wydanie - zasiadam z przyjemnością od razu do wyżej wymienionego!

Szkoła łatania, jeden z moich ulubionych komiksów w serii. Jak zwykle mnóstwo śmiechu i klimaty dzieciństwa.

Isil | 2012-01-23

nie ma co dużo pisać klasyka w najlepszym wydaniu :)

MIKA | 2015-08-01
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Kajko i Kokosz to moje dzieciństwo. Moje dzieci też uległy. Mam wszystkie na półce. Czytam całość raz w roku. Może nie bawi mnie tak jak kiedyś, ale przyjemność sprawia ogromną :)

Łędina | 2015-03-02

majkey | 2016-11-24
Na półkach: 2016, Przeczytane, Wysłuchane
Przeczytana: 24 listopada 2016

Bardzo fajne słuchowisko, bardzo przyjemna historia. Polecam!

xendo | 2013-04-05

Zawsze i wszędzie. Wspaniały świat rysowanej baśni.

Magdalena Faszcza | 2012-02-04

Uwielbiam komiksy p.Christy,klasyki i mnóstwo humoru

Nowe stare lektury

Podziel się książkami ze znajomymi – za darmo

Od 9 listopada z darmowych e-booków i audiobooków można skorzystać wszędzie, nawet w najmniejszej miejscowości czy po drugiej stronie globu. W odpowiedzi na liczne prośby organizatorzy akcji Czytaj PL udostępniają w sieci kody do ściągnięcia 12 e-bestsellerów i zachęcają do ich rozpowszechniania wszystkich internautów. W promowanie czytelnictwa może więc włączyć się każdy – wystarczy tylko, że złoży szczególną obietnicę.