Smutek dziecka. Jak pomóc dziecku przeżyć stratę i żałobę?

Tłumaczenie: Barbara Frankowicz
Wydawnictwo: POLWEN
Kinderen helpen bij verlies. Ean boek voor al wie van kinderen houdt.
83-89862-27-1
żałoba dziecka, strata, śmierć
emm

Dzieci cierpiące, dzieci smutne wzruszają i zarazem przerażają. Nierzadko boimy się, bądź też nie potrafimy wniknąć w skomplikowany świat ich uczuć. Książkę „Smutek dziecka” napisało samo życie. Historie młodszych oraz trochę starszych dzieci, które doświadczyły bólu z powodu utraty bliskiego człowieka, odkrywają przed nami rzeczywistość psychiki cierpiącego dziecka. Opatrzone cennymi sugestiami i wskazówkami uczą jak przekroczyć barierę lęku i podać pomocną dłoń młodemu człowiekowi, jak wspólnie z nim dojrzale przejeść przez smugę smutku, jak otrzeć niejedną dziecięcą łzę, jak wesprzeć proces gojenia się ran. Obowiązkowa to lektura wszystkich kochających młodzież i dzieci, obowiązkowa to lektura wszystkich, którym nie jest obojętny los tych najmniejszych, tych najsłabszych spośród ludzkiej społeczności.

carola13 | 2011-07-18
Przeczytana: styczeń 2010