Piętno smutku. Słowa otuchy dla tych, którzy cierpią.

Tłumaczenie: Olga De Smet-Rutecka
Wydawnictwo: POLWEN
Vingerafdruk van verdriet. Woorden van bemoediging
83-89862-09-3
żałoba
Weronika

Piętno smutku to książka, którą należałoby podarować każdemu, kto stracił dziecko, męża czy żonę, ojca czy matkę, brata czy siostrę. Została napisana nie tylko z myślą o tych, którzy przeżywają trudne chwile swojego życia, ale także dla tych, którzy mogą pomóc w tej "trudnej podróży do nowego życia" - dla członków rodziny lub przyjaciół. Nie jest to książka o śmierci, albo o życiu - życiu emocjonalnym kogoś, kto stracił bliską osobę. Nie została napisana po to, aby przeczytać ją jednym tchem, czy przeczytać raz i odłożyć na półkę, ale po to, by ciągle na nowo brać ją do ręki.

źródło opisu: Polskie Wydawnictwo Encyklopedyczne "Polwen", 2005

źródło okładki: http://www.polwen.pl

Haerowen | 2014-06-17
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 17 czerwca 2014

Książka do moich rąk trafiła przypadkiem. Nie straciłam nikogo na tyle bliskiego, by reagować w jakikolwiek ze sposobów opisanych w książce, jednak lektura pomogła mi zrozumieć ludzi z mojego otoczenia.
Kupiłabym ją osobie, która ma problem z okiełznaniem swojego smutku i jednocześnie nie chce się udać do psychologa.
Przyznam, że może pomóc - dla osób, które kogoś straciły i dla osób z ich otoczenia, by rozumieć takie osoby i okazywać im wsparcie.
Sama książka nie jest jednak fenomenalna, mogła by być o połowę krótsza, ponieważ autor wyraźnie się powtarza i leje wodę.

explorer-of-dreams | 2016-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2016