Istnienie i sens

83-240-0583-8
filozofia, ontologia
filozofia i etyka
Snoopy

Wznowienie cenionej książki wybitnego znawcy ontologii poświęconej kluczowym dla tej dziedziny zagadnieniom, jak arché, różne koncepcje istnienia, teoria idei, związki ontologii i metafizyki z dialektyką oraz problematyka negacji. Władysław Stróżewski analizuje też konkretne poglądy św. Tomasza z Akwinu, Hegla, Husserla i innych gigantów „filozofii pierwszej”. Nie jest to tylko historyczny przegląd najważniejszych koncepcji, ale ich twórcze rozwinięcie, a czasem nawet polemika z nimi. Istnienie i sens to książka wyjątkowa, dotycząca kwestii, z którymi mierzą się dziś nieliczni filozofowie. Może być znakomitym uzupełnieniem i rozwinięciem treści zawartych w Ontologii tego samego Autora.

Tomasz Kwasik | 2014-06-07
Marta | 2013-02-21