Sekret panny Kimberley

Wydawnictwo: Zielona Sowa
8372203458
Justyna

Mój brat Emeryk, czyli Emuś, czyli Ęsio jest niecałe dwa lata młodszy ode mnie, ale robi wrażenie zupełnego mikrusa; mały, drobny, szczuplutki. Choć nie jesteśmy do siebie podobni, mamy tę samą grupę krwi - „0", jakoby dość rzadką. Doktorzy powiedzieli, że w razie nieszczęśliwego wypadku możemy sobie nawzajem oddawać krew… Ja już mu dałem, wtedy gdy TIR uderzył w autobus szkolny i Emuś został ciężko ranny. Wciąż jeszcze lekko utyka i ma bliznę na głowie. Gdy jestem na niego zły (co zdarza się nader często), ubliżam mu od „stukniętych" w móżdżek.

źródło opisu: Zielona Sowa, 2001

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Czarna_Strzała | 2015-08-29

Bardzo ciekawa książka. Jak każda napisana przez Niziurskiego - pełna humoru. Ale opowiada też o miłości braterskiej Zenona i Emeryka. Pokazuje jakie są rodzeństwa. W kółko się kłócą, ale nie mogą bez siebie żyć.

Adrian | 2011-02-22
Przeczytana: 18 lutego 2011

Przypomniała mi wesołe i łobuzerskie czasy 5 klasy podstawówki. Aż miło się czytało, co nie zawsze jest możliwe w przypadku literatury młodzieżowej czytanej przez "dorosłego".

rogal | 2016-03-30
Madeline_Jefris | 2016-03-23