Kapelusz za sto tysięcy

Wydawnictwo: Literatura

Inne wydania

"Oficjalnie jestem Krystyna Cuchowska, lecz koledzy nazywają mnie - Dziewiątka. Morowo, co? Byłam bowiem szefem gangu (Ś) i ośmiu starszych ode mnie szczeniaków słuchało mnie jak własnej matki". Z książką, która ma taką bohaterkę, nie sposób się nudzić. Za sprawą przypadku odważna, zaradna i skora do natychmiastowego działania 12-latka przeżywa niesamowitą wakacyjną przygodę. Wciela się w rolę detektywa i wprowadza w życie śmiałe pomysły, próbując wyjaśnić tajemnicę kapelusza wartego 100 tysięcy.

źródło opisu: www.wyd-literatura.com.pl

źródło okładki: www.wyd-literatura.com.pl

Uwielbiam Adama Bahdaja i jego twórczość..ta książeczka jest super, fajne przygody, co za tym idzie tajemnice i zagadki kryminalne do rozwiązania.
Lekka,sympatyczna,przyjemna moja ulubiona z mojego dzieciństwa.

Marta | 2015-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2015

Zwariowana i zabawna książka. Bardzo fajna postać Dziewiątki. Super język.
Dla mnie może już trochę zbyt dziecinna, dlatego daję tylko 5/10, ale na pewno kiedyś w przyszłości podsunę ją swojemu dziecku :)

książek: 2054
Tania | 2014-05-30

Historia bardzo fajna, ale zestarzały się okoliczności akcji. Razi m.in.: Milicja i obywatelskość. Podoba poszukiwanie kapelusza, kryjącego w sobie kupon Toto-Lotka. Plus Bahdaj w najlepszym stylu.

Dla wspominających z łezką w oku czasy PRL-u (na pewno tacy istnieją;-) i dla potrafiących czytać wybiórczo :-)

Ta książka ogromnie mi się podobała. Napisał ją przecież jeden z moich ulubionych autorów - Adam Bahdaj. Ciekawa akcja i tajemnicze zagadki. Bardzo fajna!

ACu | 2014-05-20

Co ja przeżyłam czytając tę książkę! To była chyba jedna z pierwszych, którą samodzielnie przeczytałam. W tamtym czasie, a było to kilkanaście lat temu, była czymś tak niesamowitym, tak intrygującym, tak ciekawym, że za nic w świecie nie chciałam się od niej odrywać. Do dzisiaj mam w głowie to, co sobie wtedy podczas czytania stworzyłam. Dzisiaj też bym po nią chętnie sięgnęła. Polecam! Jest w niej wszystko co potrzebne, aby się dobrze bawić. Oby więcej takich książek!

Lubię czytacLC | 2013-06-20

Moja ukochana ksiązka. Jedna z najstarszych jakie posiadam. Dostalam ją w podstawówce na zakończenie roku. Od tej pory minęło wiele wiele lat. A ja powracam do książki jak bumerang. Chyba po 15 razie przestałam liczyć. Uwielbiam tę ksiązke

Aniaxxp | 2013-12-28

Książka mojego dzieciństwa! Przeczytałam ją chyba z 5 razy, pierw czytali rodzice a potem sama do niej wracałam. Jak dla mnie rewelacja myślę, że powinna zostać "wznowiona" i uznana za lekturę :P

agutek | 2012-01-24
Na półkach: Teraz czytam, Ulubione

git książeczka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Moje dzieciństwo, pierwsza książka którą przeczytałam bez obrazków. Zabawna i ciekawa. Idealna dla dzieci, nawet nastolatków i przede wszystkim dla dorosłych, aby przypomnieli sobie czasy dzieciństwa.

Nowe stare lektury