Sęk, Pies, Brew

Wydawnictwo: W.A.B.
5 (11 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
83-87021-61-X
opowiadania

Adam Wiedemann w zbiorze pięciu opowiadań opisuje sytuacje wzięte z życia: pisze o jedzeniu, czytaniu, słuchaniu muzyki. Codzienność jest punktem wyjścia dla refleksji o możliwości opisywania współczesnego świata. Książka urzeka błyskotliwym humorem, i bezpretensjonalnym, żywym językiem. Tytuł nowego zbioru opowiadań Wiedemanna jest polskim, fonetycznym zapisem tytułu cyklu muzycznych miniatur Gabriela Faure Cinq pieces breves. Książka nominowana do nagrody literackiej NIKE'99.

ConQuERor | 2013-09-18
Przeczytana: 17 września 2013

Niestety tym razem nie wyniosłam się na wyżyny poznania. Właściwie spadłam z nich i to na łeb na szyję. Pewnie już się zorientowaliście, że no cóż...nie podobała mi się. Czytałam, przebrnęłam, nie pokochałam. Wam z serca życzę więcej sukcesów.

merdevsky | 2013-08-23

Dwa plus dwa to cztery acz może jednak trzy i pół? Autor ma coelhowskie ciągoty, opowiadania lekkie aż nazbyt. Tylko jedno ma poziom druku. To pierwsze, rzecz jasna.

monia | 2015-12-10
Na półkach: Lit. polska, Przeczytane