Dni złego słońca

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
978-83-7506-310-3
Ag2S

Lektura obowiązkowa dla tych, którzy stan wojenny wciąż noszą w sobie, nie dokonując z nim obrachunku, i dla tych, którzy mrocznych czasów nie pamiętają, a przyszło im żyć w nowej rzeczywistości. Jednych i drugich zafascynują pełnokrwiste postaci bohaterów, plastyczny opis polskich i australijskich warunków oraz intrygująca fabuła.

Jula | 2012-10-22
Przeczytana: 17 października 2012

"Dni złego słońca" na pewno warto przeczytać. To współczesna opowieść o kobiecie, która wyrusza do Australii, by odnaleźć swoją pierwszą miłość - ojca swojej córki, z którym rozminęły się jej drogi w czasie stanu wojennego i o którym sądzi, że wyemigrował i w konsekwencji znalazł się gdzieś na kontynencie australijskim. Znalezienie go wydaje się głównej bohaterce nie takie trudne, bo zawsze interesowały go opale, więc szuka 'Polaka' w kopalniach opali. W powieści występują pełnokrwiste postaci bohaterów, plastyczny opis polskich i australijskich warunków oraz intrygująca fabuła z zaskakującym zakończeniem.

Przeczytana: 11 sierpnia 2010

Interesująca lektura. Dla osób, które pamiętają dobrze czasy "stanu wojennego" jak i dla tych,którzy urodzili się już po jego zakończeniu.

xara6 | 2016-11-09
sska | 2016-01-31