Tajemnica zielonego ducha

Cykl: Przygody Trzech Detektywów (tom 39)
Wydawnictwo: Siedmioróg
The mystery of the green ghost
młodzieżowe, przygodowe
przygodowa
atti

Przygody Trzech Detektywów to amerykańska seria książek kryminalnych dla młodzieży, które mają kilku różnych autorów (Robert Arthur - twórca postaci Trzech Detektywów, William Arden, Mary V. Carey, Nick West, Marc Brandel, Megan Stine & H. William Stine, G. H. Stone, William MacCay, Peter Lerangis), jednak sygnowane są nazwiskiem Alfreda Hitchcocka. Kilka książek serii wydanych tylko w Polsce napisało dwóch polskich autorów (Krystyna Boglar oraz Aleksander Minkowski).

Nie chcę nikogo straszyć, ale uważam za swój obowiązek ostrzec Was, że już na następnych stronach spotkacie - jak to sugeruje sam tytuł książki - pewnego zielonego ducha. Oprócz niego natkniecie się na kilka dziwnych pereł i na małego psa, który nie odgrywa w tej historii żadnej roli, ponieważ w ogóle nic nie robi. A może jednak odgrywa jakąś rolę? Czasami bowiem bezczynność jest równie ważna, jak i wypełnianie jakiejś czynności.

źródło opisu: Wstęp

źródło okładki: parkliteracki.pl

Signum | 2017-01-17
Przeczytana: 1997 rok

Opróżniając starą szafę, przypadkiem znalazłem kilka tomów "Przygód Trzech Detektywów". Radość, jaką wywołały te kolorowe okładki jest po prostu nie do opisania! Jestem pewien, że ci, którzy również zaczytywali się w tej serii mając trzy razy mniej lat niż dzisiaj, doskonale wiedzą o czym mówię :) Jestem skłonny stwierdzić, że dzięki niesamowitym przygodom Pete'a, Boba i Jupe byłem regularnym gościem w szkolnej bibliotece. Do tego czytanie Hitchcocka w wieku 11-12 lat, wydawało się być bardzo "dorosłą" rzeczą.

Tajemnica Zielonego Ducha, obok Tajemnicy Zamku Grozy, była moją ulubioną częścią cyklu. I wiecie co? Z chęcią ruszę w sentymentalną podróż do czasów dzieciństwa, czytając ją znów. Polecam każdemu!

Marianna | 2016-04-18
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 05 listopada 2015

Oto kolejna przygoda trzech młodych detektywów: Jupitera, Boba i Pete’a.
Oto stary, zniszczony dom i związana z nim historia ducha jego właściciela, nieszczęsnego Mathiasa Greena.
Swoją drogą: czy duch nawiedzający jakieś zapuszczone domostwo nie mógłby być czasami duchem kogoś szczęśliwego i dowcipnego? Czy duchy prawie zawsze muszą być związane z nieszczęśnikami i ponurakami?
Po latach zastoju i spokoju, gdy aktualna właścicielka domu, pani Green sprzedaje go, a rudera ma zostać wyburzona, pojawia się ów zielony duch. Kolor nie oznacza wcale, że jego właściciel był ekologicznie uświadomiony. Może zaś oznaczać, że moda na białe damy i porażająco białe zjawy zwyczajnie przeminęła. Co ciekawe, o zielonym zjawisku nie tyle krążą przerażające opowieści, co świadectwa dość wiarygodnych świadków, osób w większości dorosłych. Wśród nich znajdują się również Pete i Bob. Mieli oni wątpliwą przyjemność być świadkami pojawienia się zjawy w opuszczonym budynki. Nawet miejscowy komendant...

Kiti | 2015-07-15

W Przygodach Trzech Detektywów zaczytywałam się już lata temu. Postanowiłam ponownie wrócić do tych książek. ,,Tajemnica zielonego ducha" to czwarty tom nowej serii o Jupiterze, Pete i Bobie.

Pete i Bob wybrali się na miejsce, gdzie miał zostać zburzony dom. Jeden z chłopców chciał wspomnieć o tym w gazetce szkolnej. Na miejscu usłyszeli krzyk. Ujrzeli mężczyzn, którzy także szli w tamtym kierunku. Po wejściu do domu ich oczom ukazał się zielony duch, który przemieszczał się po domu.

Książka nie jest zbyt obszerna, jednak tekstem jest wypełniona niemal cała strona. Jest to niewątpliwą zaletą, gdyż opisywaną historię czyta się kilka godzin. Język jest po części młodzieżowy, choć starszym czytelnikom także powinien się spodobać. Osobiście bardzo lubię takie kryminały dla nastolatków i nigdy do końca nie wiem, jak zakończy się dana sprawa. Tym razem także nie było wyjątku. Dopiero na ostatnich stronach razem z bohaterami odkryłam to, co już dawno udało się dowiedzieć...

Vawlogren | 2013-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2013

Yeah! Genialna ksiazka! Seria Przygody Trzech Detektywow nigdy mnie nie zawiedzie :P

Aurelia | 2012-11-13
Przeczytana: czerwiec 2004