Dzieje Imperium Romanum

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
83-01-11924-1
historia
Łukasz Kuć

Znakomite studium przedstawiające dzieje rzymskie w okresie, kiedy panowanie Rzymu wyszło poza Italię i przez system aneksji lub częściowego uzależnienia stworzyło podstawy Imperium. Praca jest w znacznym stopniu historią podbojów rzymskich, tworzenia się potężnego organizmu państwowego, a następnie walki o jego przetrwanie. Temu ostatniemu okresowi, tzn. późnemu cesarstwu, poświęcono w tej książce niewspółmiernie więcej uwagi niż okresom wcześniejszym. Proporcje te mają cel praktyczny - potrzebę wypełnienia luki w polskiej literaturze, przedstawienia barwnej i bogatej w wydarzenia epoki, która stanowi pomost między starożytnością a światem średniowiecza. Doskonałe uzupełnienie tomu stanowią tablice chronologiczne, genealogiczne, słownik ważniejszych pojęć i terminów oraz obszerne indeksy bóstw i postaci mitologicznych. Tom zawiera również liczne mapy i ilustracje.

nimloth19 | 2014-01-25

Najlepszy podręcznik do Historii Starożytnego Rzymu,zawiera bardzo dużo informacji (często detaliczne). Wymaga jednak uaktualniej ze względu na nowe badania.

Marzena | 2012-12-26
Przeczytana: sierpień 2010

Znakomite studium opisujące dzieje rzymskie w okresie, kiedy panowanie Rzymu wyszło poza Italię tworząc podstawy Imperium.

odoaker | 2012-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2012

Przeczytałem fragmentami przed egzaminem, całkiem przystępna i znośna lektura.

kairos | 2013-02-04

Bardzo dobra na początek!

Hypatia | 2014-06-21
Lukasz Lis | 2014-04-05