Thorgal: Oczy Tanatloca

Les yeux de Tanatloc
Wikingowie, przygoda, fantasy
komiksy
Paweł

Jolan, syn Thorgala, i Drewniana Noga próbują uciec z miasta Xinjinów, ale nie są w stanie przebrnąć przez pustynię. Z kolei Thorgal, jego żona Aaricia, Tjall i podstępna Kriss przedzierają się przez dżunglę, by dostać się do wielkiego miasta Czaamów, którym rządzi demoniczny król-bóg - Ogotai. Ich zadaniem jest kradzież magicznego hełmu władcy miasta, nie przypuszczają jednak, że zarówno po drodze, jak i w samej stolicy napotkają tak liczne przeszkody... Władca Xinjinów z kolei odkrywa, kim tak naprawdę jest Thorgal, i uświadamia sobie, że musi zająć się "magiczną" edukacją jego syna. Kontynuacja znakomitej podserii o Thorgalu, która do dziś jest uważana za jedną z najlepszych komiksowych opowieści fantastycznych.

źródło opisu: http://sklep.egmont.pl

źródło okładki: http://sklep.egmont.pl

Łędina | 2016-05-16

Wznowienie w twardej oprawie kolejnego tomu klasycznej pod serii fantasy o Thorgalu, rozgrywającej się w Nowym Świecie we wczesnym średniowieczu.

Jean Van Hamme - ukończył Akademię Ekonomiczną, studiował również dziennikarstwo, zapewne ze względu na zamiłowanie do pisania. Obecnie nie sposób zliczyć, z iloma rysownikami współpracował. Polskiemu czytelnikowi jego nazwisko znane jest głównie dzięki udanemu partnerstwu z Grzegorzem Rosińskim. Za swe dzieła otrzymał ponad czterdzieści nagród, m.in. w Belgii, Francji, Kanadzie i Hiszpanii. Oprócz tego pisał sztuki teatralne i powieści. Na podstawie jego komiksów nakręcono dwa seriale telewizyjne: "Largo" oraz "Piwny smak miłości".

Grzegorz Rosiński - ukończył Liceum Sztuk Plastycznych i Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Po otrzymaniu dyplomu zarabiał na życie projektami okładek płyt, ilustracjami do podręczników i opowiadań dla dzieci. Potem zajął się komiksem. Swoją karierę zaczął od rysowania popularnych w Polsce serii...

Wkp | 2014-06-28
Na półkach: Przeczytane, Polskie, Komiksy
Przeczytana: 27 czerwca 2014

Kriss, Tjall, Aaricia i Thorgal wędrują dalej by wypełnić misję i ocalić Jolana. Tymczasem Jolan odkrywa sekrety swych mocy, a także tajemnice przeszłości.

Wynudziłem się koszmarnie nad tym tomem Thorgala. Nie działo się tu nic, co mogłoby mnie zaciekawić. Jedynie rysunki Rosińskiego dawały nieco rozrywki, ale też nie powaliły na kolana.

Ogólnie rzecz biorąc, jedno wielkie rozczarowanie.

Muszę przyznać, że grafika każdego z komiksów o Thorgalu (a szczególnie okładek)poraża wręcz drobiazgowością. I mimo przesadnego czasem nagromadzenia szczegółów nie przytłacza, a wręcz zachwyca.
W przeciwieństwie do treści niektórych części Thorgala, okładki nigdy nie rozczarowują. Wszystkie są świetnie dopracowane... Ta jest jedną z moich ulubionych!

Hari_Seldon | 2014-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2014

Dalszy ciąg historii z poprzedniego tomu czyli "Krainy Qua". Wyprawa Thorgala idzie niewiele naprzód, ale większy nacisk położony jest na relacje postaci, szczególnie Kriss i Tjalla. Także Thorgal wydaje się (ta scena była dla mnie trochę niejasna) uzmysławiać sobie co ta misja naprawdę dla niego oznacza. Oprócz tego Jolan zaczyna odgrywać całkowicie nową i ważną rolę w historii. Najważniejsze w tym tomie jest jednak to, że zostaje także wyjaśnione pochodzenie Tanatloca i Ogotaia. Uważny czytelnik mając w pamięci poprzednie tomy, mógł się domyślić takiego obrotu zdarzeń. Tutaj też uwidacznia się w moich oczach duży minus scenariusza - zbyt duży zbieg okoliczności. Rysunki stają jak zawsze na wysokim poziomie, najlepiej prezentuje się scena z tytułowymi oczami (która niestety wygląda identycznie jak na okładce (psuje efekt zaskoczenia). Ogólnie chociaż historia nie rusza bardzo naprzód, to warto przeczytać dla dobrze sportretowanych postaci.

Endriux | 2014-02-11

Druga część sagi Qa troszkę słabsza od pierwszej. Wielki szacunek dla scenarzysty za równomierne prowadzenie właściwie wszystkich bohaterów.

Karolina | 2013-09-16
Przeczytana: 15 września 2013

Ciąg dalszy wyprawy do Mayaxatl. Jest coraz bardziej niebezpiecznie i ciekawie. W końcu wątki o gwiezdnym pochodzeniu Thorgala zaczynają się jakoś splatać z całością akcji i tworzą sensowną całość.

dracoolla | 2013-08-22

Mój ulubiony komiks! Bardzo wciągająca, świetnie opowiedziana historia a do tego wspaniałe grafiki.

kol2 | 2012-01-02

Klasyk komiksu.