Thorgal: Kraina Qa

Le Pays Qa
Wikingowie, przygoda, fantasy
komiksy
Paweł

Dziesiąty tom przygód Thorgala. Bohater nadal mieszka z rodziną na malutkiej wyspie, na którą zaprosił przyjaciół poznanych w poprzednim tomie - Drewnianą Nogę i Tjalla. Ale idylla samotnego życia wkrótce się skończy. Syn Thorgala, Jolan, oraz Drewniana Noga zostają porwani przez obcych, którzy uwożą ich na drugi kraniec świata. Kto za tym stoi? Na scenę ponownie wkracza Kriss de Valnor - oczywiście to ona maczała palce w uprowadzeniu naszych bohaterów, ale cała sprawa jest znacznie poważniejsza niż zwykłe porwanie. Chodzi o wielką politykę, tyle że nie rozgrywającą się w Europie. Tak zaczyna się najsławniejszy i najlepszy podcykl serii o Thorgalu. Kilka następnych tomów poprowadzi czytelnika poprzez ocean ku niezwykłym krainom, które dopiero po setkach lat ponownie odkryje Kolumb...

źródło opisu: http://sklep.egmont.pl

źródło okładki: http://sklep.egmont.pl

Łędina | 2016-10-01

"Thorgal: Kraina Qa", dziesiąta część komiksowej serii o przygodach Thorgala, Jeana Van Hamme'a i Grzegorza Rosińskiego. Od niej zaczyna się najsławniejsza i przez wielu uważana za najlepszą, pod część serii o dziecku z gwiazd. Ona, jak i kilka następnych tomów, poprowadzi odbiorcę poprzez ocean ku niesamowitym krainom, które dopiero po wielu latach ponownie odnajdzie Krzysztof Kolumb.

Jean Van Hamme - ukończył Akademię Ekonomiczną, studiował również dziennikarstwo, zapewne ze względu na zamiłowanie do pisania. Obecnie nie sposób zliczyć, z iloma rysownikami współpracował. Polskiemu czytelnikowi jego nazwisko znane jest głównie dzięki udanemu partnerstwu z Grzegorzem Rosińskim. Za swe dzieła otrzymał ponad czterdzieści nagród, m.in. w Belgii, Francji, Kanadzie i Hiszpanii. Oprócz tego pisał sztuki teatralne i powieści. Na podstawie jego komiksów nakręcono dwa seriale telewizyjne: "Largo" oraz "Piwny smak miłości".

Grzegorz Rosiński - ukończył Liceum Sztuk Plastycznych i Akademię...

Wkp | 2014-04-29
Na półkach: Przeczytane, Polskie, Czasopisma
Przeczytana: 28 kwietnia 2014

Kriss De Valnor powraca. Jej ludzie porywają Drewnianą nogę i Jolana, a Thorgal i Aaricia zostają zmuszeni pomóc jej zbogaceniu się...

Cóż... Nie wiem właściwie co powiedzieć, ale nie wiele będzie tu dobrych słów. A te jeśli już, będą się odnosiły tylko do znakomitych ilustracji Rosińskiego.

Scenariusz bowiem to naiwna i sztampowa fabuła, której brak polotu. Coś czego pełno w komiksie, coś przeciętnego aż do bólu i trudno mi ocenić ją pozytywnie.

Nie mniej cała seria Thorgal to rzecz kultowa i znać po prostu wypada.

| 2014-05-27

Początek zajmującej bodajże 3 tomy historii, jak dla mniej jednej z lepszej z całego cyklu.

Endriux | 2014-02-11

Pierwsza część sagi Qa, która stanowi swoisty opus magnum serii. osobiście znajduje w niej wiele odwołań do "Władcy Pierścieni" (utworzenie drużyny, misja do wykonania) jak również do "Gwiezdnych wojen". Największa przygoda Thorgala i szczytowy okres serii.

CubeX | 2011-10-28
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 28 października 2011

Prawdziwy początek wątku związanego z krainą Qa w serii (choć niektórzy zaliczają tu też poprzedni tom). Dobrze poznajemy charakterek Kryśki de Valnorr. Dwutorowa fabuła w zasadzie ze wzgledu za równoległe śledzenie przygód dwóch grup bohaterów, tradycyjnie - dobry poziom.

Karolina | 2013-09-15
Przeczytana: 15 września 2013

Dobrej passy ciąg dalszy: Kriss de Valnor wraca, żeby zmusić Thorgala i jego przyjaciół do wzięcia udziału w bardzo niebezpiecznej misji do odległego i nieznanego kraju. W razie powodzenia ona zyska złoto, a Thorgal... życie syna. Największym plusem tej części jest to, że w końcu Aaricia pokazuje pazurki.

Alchemik | 2011-10-29

Od tego tomu zaczyna się bardzo ciekawa saga z Krainą Qua. Nie jest to odcinek zamknięty. Scenariusz i rysunki tradycyjnie na wysokim poziomie.

dracoolla | 2013-08-22

Mój ulubiony komiks! Bardzo wciągająca, świetnie opowiedziana historia a do tego wspaniałe grafiki.

Osioł_Dardanelski | 2012-04-23

Nie ma słów, które są w stanie opisać moje uwielbienie dla tej serii!

kol2 | 2012-01-02

Klasyk komiksu.