Miej słońce w sercu

Tłumaczenie: T. Barmińska
Wydawnictwo: Wydawnictwo Łódzkie
Arme kleine Anni
dona

Autorka powieści opowiada o losach czarującej dziewczyny, adoptowanej w dzieciństwie przez zamożne małżeństwo Sundheimów. Bankructwo, a następnie samobójstwo przybranego ojca wpędzają ją w skrajną biedę. Znosi ją nadzwyczaj dzielnie. Jej losy krzyżują się w pewnym momencie z losami wspaniałego, przystojnego mężczyzny, jedynego dziedzica fortuny Sassnecków. Uczucie, jakie rodzi się między...

Uczucie, jakie rodzi się między obojgiem, natrafia jednak na przeszkodę nie do pokonania. Prawo rodzinne, mające na celu ochronę majoratu, zabrania Norbertowi von Sassneck, ostatniemu z Sassnecków, poślubić kobietę nierówną sobie stanem pod groźbą utraty majątku.
Co zrobi Ania, kochająca Norberta nad życie? Co uczyni Norbert, podporządkuje się prawu rodzinnemu czy wybierze miłość i biedę? A może znajdą jakieś trzecie wyjście?
Wspaniała dramaturgia powieści, wznawianej w Niemczech 6 razy, wzruszy na pewno niejednego czytelnika.

lubka | 2013-05-24
Przeczytana: 24 maja 2013

Wyjątkowo głupiutka powieść dla infantylnych pensjonarek. Dla koneserek gatunku.

Ania_ | 2016-02-15
monana | 2014-07-29